Zamknij

Budżet Obywatelski rozdany. Które projekty z dofinansowaniem?

09:26, 05.09.2019 M.K Aktualizacja: 09:39, 05.09.2019
Skomentuj W ubiegłym roku w Wartkowicach realizowany był projekt ,,Splątani miłoscią do muzyki" w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwał Łódzkiego. W ubiegłym roku w Wartkowicach realizowany był projekt ,,Splątani miłoscią do muzyki" w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwał Łódzkiego.

Mieszkańcy województwa łódzkiego dokonali wyboru 121 zadań, które zostaną zrealizowane w 2020 r. Wśród nich znalazło się pięć, które wybrano w puli powiatu poddębickiego. 

Mieszkańcy województwa mieli do dyspozycji 8 mln zł (w tym 4 mln na pulę wojewódzką i 4 mln na 24 pule powiatowe). Łącznie mieszkańcy województwa wybrali do realizacji 121 zadań ( w tym 11 z puli wojewódzkiej oraz 110 z puli powiatowych) są to projekty o charakterze m.in: sportowym, turystycznym, historycznym, promujące folklor i kulturę naszego regionu. W III edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 85 300 głosów.

Spotkajmy się w bibliotece – historycznie, regionalnie…


Opis zadania:
Celem projektu jest upowszechnianie w społeczności lokalnej wiedzy i pamięci historycznej, rozbudzanie zainteresowań historią województwa łódzkiego i Polski, powiększenie i aktualizacja oferty biblioteki z zakresu historii i regionu. Projekt zakłada organizację trzech spotkań: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą to spotkania z: autorem książki historycznej, historykiem oraz przedstawicielem wydawnictwa wydającego książki historyczne. Każde spotkanie będzie okazją do promowania książek zakupionych z projektu. Będą to książki o tematyce historycznej i dotyczące regionu łódzkiego (naukowe i popularnonaukowe, dydaktyczne oraz literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych), a także autorów związanych z ziemią łódzką. W końcowej fazie projekt przewiduje konkurs wiedzy historycznej i regionalnej dla dzieci i młodzieży z powiatu poddębickiego.

 

HISTORIE ZAGUBIONE


Opis zadania;„HISTORIE ZAGUBIONE” to cykl warsztatów integracyjnych; historycznych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wspólny koncert muzyczny 50-osobowej grupy wokalnej ze znanymi w Polsce artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o widowiska artystyczne pt. „PANNY WYKLĘTE” i „NIEZŁOMNYM – HONOR”. Realizacja zadania ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z powiatu poddębickiego. Zamierzeniem realizatorów zadania jest osiągnięcie przez beneficjentów wysokiego poziomu umiejętności scenicznych, wokalnych oraz interpersonalnych oraz występ z zaproszonym artystą.

FOLKOWE PRZYSTANKI – ŚRÓDPOLNE GALERIE

Opis zadania:
„Folkowe przystanki – śródpolne galerie” to propozycja przekształcenia sześciu wiejskich wiat przystankowych w inspirowane tradycjami i pejzażem wsi, malarstwem polskim i lokalną symboliką (herby, folklor ziemi łódzkiej, lokalna twórczość i twórcy), dzieła sztuki. Pomysł rozwija istniejącą sieć siedmiu przystanków o kolejne tworząc tym samym szlak stanowiący fuzję kultury, sztuki i tradycji. Bazując na istniejącej infrastrukturze – wprowadza w przestrzeń wiejską nową, artystyczną jakość.


Na dwóch kółkach po Powiecie Poddębickim i Łęczyckim

Opis zadania:
Zadanie obejmuje zorganizowanie otwartego i ponadregionalnego rajdu rowerowego dla mieszkańców województwa łódzkiego, promującego aktywną turystykę. Trasa rajdu przebiegać będzie przez dwa powiaty: poddębicki i łęczycki. Celem zadania jest upowszechnianie turystyki rowerowej, poznawanie zabytków oraz walorów krajobrazowych północno-zachodniej części województwa łódzkiego. Udział w rajdzie umożliwi uczestnikom poznanie i przybliżenie ciekawych turystycznie i krajobrazowo terenów dwóch powiatów województwa łódzkiego: poddębickiego i łęczyckiego. Ponadto pozwoli spędzić aktywnie czas z rodziną oraz nawiązać nowe znajomości wśród miłośników turystyki rowerowej.

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego

Opis zadania:
„Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego” to projekt upowszechniający folklor związany z Województwem, zaplanowany na dzień 15.10.2020 r., w którym to dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich. Projekt obejmuje spotkanie członków Kół Gospodyń z terenu powiatu poddębickiego na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach. Podczas zjazdu zaprezentują się koła gospodyń działające na terenie powiatu. Prezentacja każdego koła będzie dotyczyć trzech kategorii: kulinarnej, wizerunkowej oraz rękodzieła. Celem projektu jest integracja kół gospodyń z powiatu poddębickiego, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy i podtrzymywanie tożsamości regionalnej.
 

MARIA KONOPNICKA INSPIRACJĄ KULTUROWĄ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. REWALORYZACJA PARKU W BRONOWIE.


Opis zadania:
Zasadniczym celem projektu jest wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego Dworku Marii Konopnickiej w Bronowie – Filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu dla rozwoju turystyki i rekreacji w powiecie poddębickim oraz wzrostu atrakcyjności województwa łódzkiego. Celem działania jest modernizacja i rewaloryzacja kompleksu parkowo – dworskiego zwiększająca atrakcyjność turystyczną i poprawiająca ofertę kulturalną regionu, dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Utworzenie nowych możliwości oferty Dworku głównie w kontekście organizowania plenerowych wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Wszystkie zaplanowane w ramach projektu działania zwiększą wartość infrastruktury Dworku i jego oferty programowej, a poprzez to zasobów kultury powiatu poddębickiego.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%