Zamknij
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach z dofinansowaniem Ministra Kultury

12:07, 21.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki w kwocie 15.000 zł, dzięki któremu zrealizuje projekt ph. "Blisko Marii Konopnickiej".

Projekt oparty będzie na współpracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach ze szkołami podstawowymi oraz średnimi działającymi na terenie powiatu poddębickiego, a także Starostwem Powiatowym w Poddębicach.

Celem projektu jest upamiętnienie postaci polskiej poetki – Marii Konopnickiej w związku z 180. rocznicą urodzin oraz animacja i promocja czytelnictwa.

W ramach projektu odbędą się trzy działania: Konkurs Plastyczny pt. "Jak się dzieci w Bronowie bawiły?" inspirowany twórczością poetki, Konkurs Literacki pn. "Choćbyś gwiazdy znał na niebie, jeszcze musisz znać… sam siebie“ inspirowany cytatem z twórczości pisarki oraz wystawę dotycząca twórczości poetki pn. "Maria Konopnicka".

Celem programu „Partnerstwo dla książki” jest rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników z różnych grup wiekowych oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%