Zamknij
REKLAMA

Kolejny przypadek koronowirusa w powiecie poddębickim. Szósty czy siódmy? [AKTUALIZACJA]

09:22, 28.05.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Jak poinformowała 27 maja 2020 roku w swoim raporcie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poddębicach, potwierdzono szósty przypadek koronawirusa w powiecie poddębickim. Co ciekawe, o szóstym zakażeniu koronawirusem w powiecie, Łódzki Urząd Wojewódzki informował już 25 maja. Z kolei 26 maja w raporcie urzędu wojewódzkiego wskazano 7 zakażeń w powiecie poddębickim.


źródło: PSSE w Poddębicach. Wg danych Sanepidu w powiecie poddębickim odnotowano dotąd 6 przypadków z dodatnim wynikiem SARS-COV-2.


Z kolei na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego podano informacje o 7 zakażeniach koronawirusem w powiecie poddębickim. Które dane są aktualne?

O to, skąd różnice w danych publikowanych na stronach PSSE oraz ŁUW zapytaliśmy obie instytucje. Do dzisiaj otrzymaliśmy jedynie krótką odpowiedź z poddębickiego Sanepidu.

,,Dane nt. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie poddębickim są dostępne na stronie PSSE Poddębice. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować bezpośrednio do rzecznika prasowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego -czytamy w odpowiedzi poddębickiego Sanepidu.

Wciąż czekamy na odpowiedź biura prasowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, skąd rozbieżne dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem w powiecie poddębickim.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy dane PSSE i ŁUW nie pokrywają się, o czym pisaliśmy w jednym z artykułów:

[ZT]2742[/ZT]

Wg danych PSSE w Poddębicach z 27 maja 2020 r. (godz.11.00) z terenu powiatu poddębickiego dotyczących osób narażonych na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2:

hospitalizowani - 0
objęci kwarantanną przez Inspekcję Sanitarną - 9
objęci izolacją domową przez Inspekcję Sanitarną - 2
objęci kwarantanną - przekraczający granicę - 26
objęci nadzorem epidemiologicznym - 0
dotychczas odnotowano 6 przypadków z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 (w tym 4 osoby wyzdrowiały)

[AKTUALIZACJA: 29.05.2020. W dniu 28.05.2020 Łódzki Urząd Wojewódzki skorygował w kolejnym raporcie opublikowanym na swojej stronie dane dotyczące zakażeń w powiecie podębickim i wg tych danych liczba dotychczasowych zakażeń Covid-19 dotyczy 6 osób.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%