Zamknij

1 miejsce dla Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach

18:06, 12.04.2019 M.K Aktualizacja: 18:08, 12.04.2019
Skomentuj Fot. KPP Poddębice. Fot. KPP Poddębice.

11 kwietnia 2019 roku w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi odbył się finał konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi dla szkół średnich województwa łódzkiego. Uczniowie z LO w Poddębicach pokonali 19 drużyn i zajęli pierwsze miejsce.

Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół średnich z powiatów województwa łódzkiego. Finał wojewódzki poprzedziły eliminacje powiatowe. Składały się z dwóch etapów tj. testu sprawności fizycznej i testu wiedzy. Pierwszy to tor przeszkód - zbliżony do tego jaki pokonują kandydaci do służby w Policji oraz test wiedzy – składający się z 30 pytań. W eliminacjach powiatowych wyłonione zostały drużyny, które reprezentowały powiaty w finale wojewódzkim, łącznie 19 drużyn, złożonych z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Finał oprócz testu sprawności fizycznej i testu wiedzy obejmował również rozmowy kwalifikacyjne.

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - uczniowie LO im. M.Konopnickiej w Poddębicach

II miejsce - ZS Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego-Witosa w Bujnach

III miejsce -  uczniowie II LO im. M. Kopernika w Łowiczu

Pierwsze miejsca najlepszych zawodników zdobyli w kategorii  kobiet: AMELIA WOJOTON z I LO im. Stefana Żeromskiego w  Opocznie.
Indywidualnie zwyciężył  MATEUSZ SZAŁAMACHA z I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie.

Po podsumowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył zwycięzcom puchary i inne nagrody.

Źródło: KPP w Poddębicach