Zamknij

Seniorzy zremisowali z Pilicą

07:38, 21.05.2019 M.K Aktualizacja: 09:08, 22.05.2019
Skomentuj foto: Mariusz Niedomagała foto: Mariusz Niedomagała

Zawodnicy Term Neru Poddębice zremisowali przed własną publicznością z Pilicą Przedbórz 3:3. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund!

Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie, bowiem indywidualną akcję Daniela Potakowskiego zamknął Jakub Tazbir. Po szybko zdobytej bramce przyjezdni nastawili się na grę z kontrataku. Poddębiczanie zagrozili bramce Mateusza Sobczyka dopiero w 20. minucie. Z rzutu wolnego w mur trafił Kamil Kobryń, a dobitka Macieja Majorowicza w niewielkiej odległości minęła lewy słupek. Kilka chwil później w „szesnastkę” Pilicy wpadł Sebastian Masztakow. Skrzydłowy Term Neru minął rywala i wyłożył futbolówkę Jakubowi Bistule, tego uprzedził jednak jeden z przedborzan. W 29. minucie, po dośrodkowaniu Cypriana Lewandowskiego z rzutu rożnego niecelnie główkował Patryk Retkowski. Kilka chwil później, po centrze Masztakowa wprost w golkipera gości uderzył Bartosz Narożnik. W 41. minucie biało-zielono-czerwoni doprowadzili do wyrównania. Świetnym prostopadłym podaniem do Kobrynia popisał się Łukasz Marciniak. Boczny obrońca wpadł w pole karne Pilicy, ograł jednego z rywali i wyłożył futbolówkę Bistule, który z kilku metrów pokonał Sobczyka. Tuż przed przerwą poddębiczanie zadali drugi cios. Po indywidualnej akcji i minięciu dwóch przeciwników w „szesnastce” faulowany był Kobryń, a arbiter, Tomasz Majkowski bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Owczarek.

Po zmianie stron mecz nabrał tempa. Przyjezdni byli zdeterminowani, żeby odrobić straty, a nawet pokusić się o komplet punktów. Zespół grającego trenera Przemysława Kornackiego dopiął swego w 55. minucie, kiedy głową piłkę do siatki skierował Oleksii Naidyshak. Zółto-czerwoni z prowadzenia cieszyli się nieco ponad 180 sekund, gdy po dośrodkowaniu Masztakowa, futbolówkę głową do siatki posłał Bistuła. Kilka chwil później szczęście nie dopisało Konradowi Kubiakowi, który źle przyjął piłkę i zamiast sytuacji sam na sam, skrzydłowy Term Neru wywalczył jedynie rzut rożny. W 80. minucie „piłkę meczową” miałNarożnik, który otrzymał kapitalne podanie „w uliczkę” od Krystiana Smolarka. Napastnik Term Neru przegrał jednak pojedynek z Sobczykiem. Niewykorzystane okazje zemściły się 120 sekund później, gdy największym sprytem w polu karnym poddębiczan wykazał się Wiktor Majewski. Ten sam zawodnik w 86. minucie mógł dobić gospdoarzy, ale kapitalną interwencją popisał się Niedomagała. Ostatnie słowo mogło należeć do Bartłomieja Madeja. Napastnik Pilicy wyprzedził Retkowskiego i dzióbnął obok Niedomagały. Na szczęście piłkę z linii bramkowej wybił powracający Majorowicz. Chwilę potem, arbiter zakończył zawody.

Termy Ner Poddębice – Pilica Przedbórz 3:3 (2:1)
Bramki: Jakub Bistuła 41, 59, Jakub Owczarek 45-karny - Jakub Tazbir 6, Oleksii Naidyshak 55, Wiktor Majewski 82

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, Retkowski, majorowicz, Kobryń – Lewandowski (60. Kubiak), Marciniak, Frącek (65. Pasik), Bistuła (75. Kochanek), Masztakow (60. Smolarek) – Narożnik

Pilica Przedbórz: Sobczyk – Radziejewski (70. Brych), Flaszka, Naidyshak (62. Madej), Jończyk (46. Rakowski), Potakowski, Majewski, Kornacki, Barański, Tazbir (46. Kucharczyk), Lizińczyk