Zamknij

Seniorzy przywieźli ze Zgierza trzy punkty

14:16, 23.05.2019 M.K Aktualizacja: 14:17, 23.05.2019
Skomentuj foto: Mariusz Niedomagała foto: Mariusz Niedomagała

W meczu 30. kolejki łódzkiej IV ligi zawodnicy Term Neru Poddębice wygrali na wyjeździe z Borutą Zgierz 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Marciniak.

Lepiej w środowe spotkanie weszli gospodarze, którzy już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie. Patryk Pietrasiak obsłużył prostopadłym pytanie Łukasza Wiśniewskiego, a tego w sytuacji sam na sam powstrzymał Jakub Niedomagała. Chwilę potem świetnym długim podaniem popisał się Damian Bierżyński. Futbolówkę w „szesnastce” Term Neru zgasił Wiśniewski i posłał ją wzdłuż piątego metra, czyhający na nią Pietrasiak został uprzedzony przez Jakub Owczarka. W 12. minucie, aktywny tego dnia Pietrasiak wygrał pojedynek z Maciejem Majorowiczem i wpadł w pole karne poddębiczan. Na szczęście kapitan Boruty uderzył w środek bramki i piłkę pewnie wyłapał Niedomagała. Biało-zielono-czerwoni odpowiedzieli strzałem Mateusza Pasika. Dobrze spisał się jednak Dominik Wężyk. W 28. minucie groźnie z ostrego kąta uderzał Bartosz Narożnik. Chwilę potem Wężyka z rzutu wolnego zaskoczyć próbował Majorowicz, ale młody golkiper spisał się bez zarzutu. Tuż przed końcem pierwszej odsłony z okolic trzydziestego metra uderzał Pasik. Ponownie, choć tym razem na raty, dobrze interweniował Wężyk.

Po zmianie stron znów jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Piłkę w pole karne do Filipa Markowskiego zagrał Pietrasiak, a młody skrzydłowy zgierzan technicznym strzałem próbował oszukać Niedomagałę. Zabrakło mu jednak precyzji. Chwilę potem, po centrze z prawej strony boiska, futbolówkę strącił Bierżyński, ale ponownie świetnie interweniował Niedomagała. W odpowiedzi, w boczną siatkę, po uderzeniu z ostrego kąta trafił Cyprian Lewandowski. W 56. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Pietrasiak. Próba przelobowania Niedomagały zakończyła się jednak niepowodzeniem. Niewykorzystane okazje zemściły się na zgierzanach parę minut później, gdy świetnym uderzeniem z okolic osiemnastego metra popisał się Łukasz Marciniak. Gospodarze ruszyli do szaleńczych ataków, ale bardzo dobrze spisywała się formacja defensywna Term Neru. Doskonałych okazji nie wykorzystali Pietrasiak oraz Wiśniewski. Ten pierwszy dwukrotnie główkował minimalnie niecelnie, drugi z kolej nie potrafił posłać futbolówki do siatki znajdując się w odległości ośmiu metrów od bramki Niedomagały. Pod koniec meczu poddębiczanie wyprowadzili błyskawiczną kontrę, ale Antoni Frącek wywalczył jedynie rzut rożny. W doliczonym czasie gry, po zamieszaniu „w szesnastce” niecelnie uderzał Jan Grzelak.

Boruta Zgierz – Termy Ner Poddębice 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Marciniak

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Kubiak, Retkowski, Majorowicz, Owczarek – Lewandowski (90. Misztal), Pasik, Marciniak, Frącek (85. Matczak), Masztakow (75. Kochanek) - Narożnik

tekst: Kamil Nowacki , foto: Mariusz Niedomagała