Zamknij

Seniorzy zremisowali w Strykowie

08:19, 01.06.2019 M.K Aktualizacja: 16:21, 04.06.2019
Skomentuj

Zawodnicy Term Neru Poddębice przywieźli ze Strykowa punkt. Podopieczni trenera Patryka Ożadowicza zremisowali z miejscowymi Zjednoczonymi 1:1.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany z obu stron, a na boisku dominowała twarda walka w środku pola. W 10. minucie gospodarze reklamowali zagranie piłki ręką w polu karnym przez jednego z poddębiczan, arbiter Łukasz Józefecki nie zdecydował się na wskazanie na „wapno”. W 15. minucie dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Masztakow, ale dobrze spisał się golkiper Zjednoczonych. Chwilę potem ponownie strzelał Masztakow, tym razem jednak trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi, po akcji Joachima Pabjańczyka, Jakuba Niedomagałę zaskoczyć próbował Patryk Nouri. Młody golkiper Term Neru popisał się jednak efektowną robinsonadą. W 33. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Marciniaka minimalnie niecelnie główkował Jakub Bistuła. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Kamila Kobrynia przed świetną okazję stanął Arkadiusz Kochanek. Pomocnik biało-zielono-czerwonych przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Po zmianie stron, pierwsza dogodną okazję stworzył swojemu zespołowi Wojciech Majewski. Doświadczony defensor zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, a dobrą interwencję zapisał na swoim koncie Niedomagała, parując futbolówkę na rzut rożny. Chwilę potem na bramkę strykowanian uderzał Cyprian Lewandowski. W 55. po dośrodkowaniu Tomasza Lenarta główkował Pabjańczyk, ale ponownie dobrze interweniował Niedomagała. W 60. minucie w „szesnastce” Zjednoczonych faulowany był Patryk Retkowski, a sędzia Józefecki podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Owczarek. Po utracie gola gospodarze ruszyli do szaleńczych ataków, dobrze spisywała się linia defensywna poddębiczan. W 71. minucie, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Krystian Smolarek uderzył wprost w bramkarza Zjednoczonych. Niewykorzystana okazja zemściła się 240 sekund później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Niedomagałę głową pokonał Szymon Ziółkowski. W ostatnim kwadransie strykowanie mieli jeszcze kilka szans na wygraną. Dogodnych okazji nie wykorzystali Pabjańczyk oraz Karol Chmielewski. W 80. minucie Niedomagała obronił rzut karny ekspediowany przez Lenarta. W doliczonym czasie gry, po dograniu Masztakowa do siatki gospodarzy trafił Bistuła, ale sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej.

Zjednoczeni Stryków – Termy Ner Poddębice 1:1 (0:0)
Bramki: Szymon Ziółkowski 75 – Jakub Owczarek 60-karny

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, Pasik, Retkowski, Kobryń – Lewandowski, Marciniak, Frącek (82. Matczak), Kochanek (70. Smolarek), Masztakow - Bistuła