Zamknij

Termy Ner nie zatrzymały Warty

12:11, 19.08.2019 M.K Aktualizacja: 08:05, 20.08.2019
Skomentuj foto: Mariusz Niedomagała foto: Mariusz Niedomagała

W 2. kolejce łódzkiej czwartej ligi seniorzy Term Neru Poddębice zmierzyli się z Wartą Sieradz. Zwycięsko z tego boju wyszedł zespół biało-zielonych, który po golach Wiktora Płanety i Adama Patory zwyciężył 2:0.

Od pierwszych minut spotkania poddębiczanie grali niskim pressingiem wciągając zawodników z Sieradza głęboko na własną połowę w celu wyprowadzania kontrataków. Goście długo utrzymywali się przy piłce, jednak nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Term Neru. Pojedyncze ataki biało-zielono-czerwonych także nie przyniosły zamierzonych efektów.

Obraz gry zmienił się od 68. minuty zawodów, kiedy to efektownym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Wiktor Płaneta, wyprowadzając Wartę na prowadzenie. Bramka podrażniła zespół trenera Patryka Ożadowicza. Poddębiczanie z minuty na minutę grali coraz odważniej. Pierwszy groźny strzał na bramkę biało-zielonych oddał wprowadzony chwilę wcześniej Serhii Paias. Chwilę później, po dokładnej akcji całego zespołu, niecelnie uderzył Krzysztof Stachlewski. Wynik spotkania ustalił Adam Patora, który wykazał najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu w polu karnym Term Neru, które powstało w wyniku nadepnięcia na rękę Jakuba Niedomagały przez jednego z zawodników biało-zielonych. Arbiter nie odgwizdał przewinienia, co wykorzystał wcześniej wspomniany Patora, strzelając do pustej bramki.

Termy Ner Poddębice – Warta Sieradz 0:2 (0:0)
Bramki: Wiktor Płaneta 68, Adam Patora 90+2

Termy Ner Poddębice: Niedomagała - Owczarek, D. Gzyl, Majorowicz, Narożnik, Lewandowski (75. Oliński), Marciniak, Kobryń, Masztakow (65. Waszczyk), Bistuła (65. Paias), Stachlewski (88. Matczak)

Warta Sieradz: Wlazłowski - Pawlak (60. Filipiak), Bartłoszewski (46. Jaworski), Zwoliński, Zasada – Sitarz, Szulc (46. Brochocki), Owczarek, Chojecki (46. Płaneta) Nawrocki (60. Pluta) - Patora.