Zamknij

Dożynki Województwa Łódzkiego w Uniejowie [ZDJĘCIA]

12:23, 22.09.2020 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki (wszelkie prawa zastrzeżone).
REKLAMA

W tym roku Dożynki Województwa Łódzkiego zorganizowano w Uniejowie. Oprócz atrakcji dla całych rodzin oraz obrzędów dożynkowych w planie imprezy znalazły się również koncerty zespołu Pectus i Maryli Rodowicz.

Urząd Marszałkowski tegoroczne dożynki organizował wspólnie z Łódzkim Domem Kultury przy współudziale Diecezji Włocławskiej, Powiatu Poddębickiego, Miasta i Gminy Uniejów.  Święto Plonów rozpoczęto mszą świętą, którą o godz. 12.00 na terenie przy Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich sprawował ks. biskup włocławski - Wiesław Mering. Po mszy korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą ZHO-OSP z Uniejowa przeszedł na teren rekreacyjny przy Termach Uniejów, gdzie odbyła się część obrzędowa z udziałem zespołu folklorystycznego Bałdrzychowianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca. Na dożynkach obecni są m.in. Grzegorz Schreiber - marszałek województwa łódzkiego, Tobiasz Bocheński - wojewoda łółdzki, Małgorzata Komajda - starosta poddębicki, Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, oraz samorządowcy i parlamentarzyści z województwa łódzkiego.

Starostami dożynek zostali Łukasz Warych z Orzeszkowa oraz Iwona Dzieran z Sempółek.

Podczas dożynek rozstrzygnięte zostały konkursy na ,,NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY’’ oraz na najlepszą potrawę lokalną i ciasta dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów Województwa Łódzkiego.

Na wszystkich, którzy przyjechali do Uniejowa, czekało wiele atrakcji. Odbywały się między innymi, zabawy i konkursy dla całych rodzin. Można było także zjeść coś dobrego - potrawy przygotowały koła gospodyń wiejskich, które prezentowały swoje stoiska. Do swoich namiotów  promocyjnych zapraszali również przedstawiciele powiatów, gmin i instytucji oraz firm z województwa łódzkiego.

Jedną z atrakcji imprezy były stoiska z rękodziełem oraz tradycyjnym jedzeniem regionalnym. Wszyscy mogli również odwiedzić mini ZOO, w którym znalazły się zwierzęta z pobliskiego Borysewa.

Od godz.16.30 rozpoczęła się część koncertowa, podczas której na scenie wystąpili: Maciej Smoliński, Siostry Szydłowskie, Marcin Maciejczak, Pectus i Maryla Rodowicz.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%