Zamknij
REKLAMA

10 lat istnienia PŚDS w Czepowie. Gościem aktor Robert Moskwa [zdjęcia]

15:55, 17.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie obchodził dzisiaj 10. rocznicę istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której gościem specjalnym był aktor Robert Moskwa. W jubileuszu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządu, lokalnych instytucji oraz pracownicy i podopieczni PŚDS w Czepowie.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie powstał 15 maja 2009 roku. Wcześniej (od 2001 roku) działał tam Środowiskowy Dom Samopomocy, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Integracji ,,Zorza”.

Ośrodek w Czepowie prowadzi zajęcia terapeutyczne i integracyjne o charakterze kulturalnym i sportowym dla 52 uczestników. Bierze także udział w wyjazdowych spotkaniach integracyjnych, konkursach i festiwalach. Uczestniczy także w projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz przynależy do Olimpiad Specjalnych Polska.

Maciej Grubski - dyrektor Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie.

Wszyscy uczestnicy jubileuszu otrzymali pamiątkowe medale przygotowane z okazji X-lecia.

Jak podkreślił podczas jubileuszu dyrektor PŚDS w Czepowie Maciej Grubski, podopieczni odnotowują wiele sukcesów na różnych polach aktywności. Uczestnicy zajęć w ŚDS m.in. pięciokrotnie wywalczyli puchar Marszałka Województwa Łódzkiego dla najlepszej drużyny w Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych oraz wygrali Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” w Krakowie To tylko część sukcesów, jakie odnieśli w ciągu dziesięciu lat działalności, podopieczni PŚDS w Czepowie, którzy aktywnie uczestniczą w inicjatywach i konkursach sportowych oraz kulturalnych.

To m.in. tutejsi podopieczni brali udział w koncertach z Mietkiem Szcześniakiem, czy Arką Noego w ramach projektu ,,Splątani miłoscią do muzyki” realizowanego przez Uniejowskie stowarzyszenie Aktywni.

Podczas uroczystości 10-lecia gościem specjalnym był aktor znany z serialu ,,M jak Miłość” Robert Moskwa, który prowadził imprezę oraz zaśpiewał dla publiczności. 


Na scenie wystąpił działający w PŚDP w Czepowie Zespół Muzyczny POZYTYWKA.


Pokaz karate w wykonaniu podopiecznych.

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone