Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęcie praktyk przez uczniów ZSRCKU w Wojsławicach oraz wizyta drugoklasistów w poddębickiej komendzie

09:02, 06.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie przyjechały z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Nietypowa wycieczka była dla nich okazją, aby poznać z bliska pracę policjantów, obejrzeć radiowóz oraz większość ciekawych pomieszczeń w komendzie. Jednym z ważniejszych elementów spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Podczas zwiedzania nad bezpieczeństwem gości czuwali uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Wojsławicach, który rozpoczęli praktyki w poddębickiej jednostce.

4 marca 2019 roku do KPP w Poddębicach zawitali drugoklasiści z Domaniewa. Niecodzienna wizyta była dla dzieci okazją do obejrzenia budynku komendy od środka i zapoznania się z pracą funkcjonariuszy. Wiele emocji wzbudziły pomieszczenia, które nie każdy ma okazję zobaczyć z bliska. Uczniowie zaglądali do celi dla osób zatrzymanych, siłowni, niebieskiego pokoju przesłuchań oraz pracowni technika kryminalistyki, który pokazał w jaki sposób zabezpieczyć ślady linii papilarnych. Chłopcom szczególnie do gustu przypadła strzelnica, natomiast dziewczynki ucieszyły się z możliwości wejścia do radiowozu. Dzielnicowy opowiedział małym gościom o swojej pracy i zaprezentował pojazd wykorzystywany podczas służby.
Uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach, którzy od 4 marca 2019r. na mocy porozumienia rozpoczęli praktyki w komendzie, także  aktywnie włączyli się w spotkanie z dziećmi, jednocześnie zdobywając doświadczenie w kontakcie z najmłodszymi. Policjanci nagrodzili dzieci za wiedzę na temat bezpieczeństwa, którą wykazały się podczas wizyty. Z kolei uczniowie z Domaniewa podziękowali mundurowym, wręczając rysunki przygotowane specjalnie na tę okazję.


źródło i foto: KPP w Poddębicach

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone