Zamknij
REKLAMA

Zabili ofiarę i zakopali zwłoki. Po dwóch latach jeden ze sprawców przyznał się rodzinie do zabójstwa

13:05, 13.11.2019 | M.K
Skomentuj Fot. KPP w Łęczycy
REKLAMA

Policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło na początku 2017 roku w jednej z miejscowości w pow. łęczyckim. Po 2 latach od zbrodni, jeden ze współsprawców przyznał się rodzinie do zabójstwa. Zatrzymany przez policję wskazał jednocześnie miejsce ukrycia zwłok, które ujawniono w miniony weekend na posesji jednego ze sprawców.

Policja i Prokuratura w Łęczycy, które zajmują się sprawą nie ujawniają miejscowości, w której ujawniono zwłoki zaginionego dwa lata temu mężczyzny. Wg nieoficjalnych informacji ciało mężczyzny miało zostać odnalezione w okolicach Świnic Warckich (powiat Łęczycki), na posesji jednego ze sprawców. 

Do zabójstwa doszło na początku 2017 roku. Wówczas mieszkający samotnie 45-latek spożywał alkohol w towarzystwie późniejszych trzech oprawców. Mężczyźni po zbrodni ukryli zwłoki zakopując je w pobliżu przestępstwa. Po jakimś czasie zaginięcie zgłosili pracownicy opieki społecznej ale ślad po ich podopiecznym zniknął. W ostatni weekend, po 2 latach od zbrodni, jeden ze współsprawców przyznał się rodzinie do zabójstwa. Zatrzymany przez policję wskazał jednocześnie miejsce ukrycia zwłok. Zarówno 31-latek jak i 63-letni wspólnik oraz jego 28-letni syn odpowiedzą za zabójstwo.


źródło: KPP w Łęczycy

11 listopada 2019 roku policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie pow. łęczyckiego doszło do zabójstwa, którego dokonał 31-latek. Ofiarą miał być 45-letni mężczyzna, którego policjanci jako zaginionego poszukują od blisko 2 lat. Kiedy stróże prawa pojechali do miejsca zamieszkania domniemanego sprawcy, ten potwierdził udział w zbrodni, której miał dokonać na początku 2017 roku. Wyjaśnił, że pomocy w zabójstwie udzielił mu 63-latek oraz jego 28-letni syn. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną śmierci mogło być uduszenie. Aby pozbyć się ciała zakopali je w pobliżu jednej z posesji. Kiedy policjanci poszukując zaginionego sprawdzali różne tropy, oprawcy wystraszyli się i przenieśli zwłoki na teren posesji jednego ze sprawców. Podczas oględzin przeprowadzonych w miniony weekend policjanci odkryli zakopane szczątki. Decyzją prokuratury zostały one zabezpieczone do sekcji, która ma wyjaśnić przyczynę i czas zgonu. 31-latek, który przyznał się do tego przestępstwa i 63-letni mieszkaniec pow. łęczyckiego zostali zatrzymani. Trzeci aktualnie przebywa w więzieniu za inne przestępstwa. Podejrzanym zostały przedstawione zarzuty zabójstwa. Prokurator wystąpił do sądu o ich aresztowaniu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łęczycy

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz