Zamknij
REKLAMA

Wyziębiona 85-latka trafiła do szpitala. Policjanci musieli wyważyć drzwi do mieszkania

11:39, 19.01.2021 | M.K
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Policjanci z KPP w Poddębicach, udzielili pomocy 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która znajdowała się w bezpośredniej sytuacji zagrożenia własnego życia i zdrowia. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do nieszczęścia.

16 stycznia 2021 roku, funkcjonariusze poddębickiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu poddębickiego, starsza kobieta może potrzebować pilnej pomocy. 85-latka nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osoby przebywającej w mieszkaniu, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka.  Na łóżku leżała kobieta, która nie mogła wstać o własnych siłach. W mieszkaniu było bardzo zimno. Funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, podali kobiecie ciepły napój oraz okryli kocami. Ciężko było nawiązać z nią kontakt, mówiła nielogicznie i nie wiedziała co się dzieje. Policjant natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło 85-latkę do szpitala. 

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

 źródło: KPP Poddębice, tytuł pochodzi od redakcji.

[ZT]730[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%