Zamknij

Konferencja Episkopatu Polski. "Duchowni z nowej reformy są wykluczeni"

12.13, 07.04.2022 Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Polski Ład uderza w duchownych? Tak twierdzi Konferencja Episkopatu Polski i wprost wskazuje na składkę zdrowotną.

Polski rząd naprawia reformę podatkową, czyli tzw. "Polski Ład". Za prace nad łataniem systemu podatkowego odpowiedzialny jest wiceminister Artur Soboń, który wskazuje, że na zmianach, które obejmie nowelizacja zyska ok. 13 milionów Polaków. 

Zmiany w Polskim Ładzie źle ocenia jednak Konferencja Episkopatu Polski. Okazuje się, że z proponowanych korzystnych rozwiązań nie skorzystają duchowni.

- Wbrew twierdzeniom zawartym w uzasadnieniu projektu, zgodnie z którymi wprowadzenie proponowanych przepisów zapewni, że rozwiązania zaadresowane zostaną do wszystkich grup podatników i tym razem pominięto jednak co najmniej jedną grupę podatników - osoby duchowne opłacające podatek w formie ryczałtu

stwierdza w opinii projektu Konferencja Episkopatu Polski, którą przytaczają dziennikarze Wirtualnej Polski. 

KEP wskazuje, że zarówno w trakcie prac nad pierwszą wersją zmian podatkowych, jak i przy nowelizacji nie uzasadniono w żaden sposób pominięcie księży. 

Księża, jak wskazuje dziennik Fakt, "zwykle są ryczałcie i do końca 2021 r. mogli odliczać część składki zdrowotnej od podatku".

Po nowelizacji przepisów podatkowych, czyli od 1 stycznia 2022 roku, księża, tak jak inne osoby muszą zapłacić ją w całości. Duchowni wskazują, że składka zdrowotna wynosi ok. 220 zł miesięcznie.

KEP chce zmian w Polskim Ładzie. Jakich? 

Przedstawiciele Kościoła katolickiego chcieliby, móc odliczać część składki zdrowotnej podobnie jak osoby, które "prowadzą działalność gospodarczą, które realizują obowiązek podatkowy w formie podatku liniowego, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych czy karty podatkowej".

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AlikAlik

0 0

Katabasy jak zwykle wyciągają swoje łapska po nie swoje pieniądze. 06:55, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

0 0

Pasożytom watykańskim zaczyna już nie starczać miliardów z haraczu konkordatowego zaczynają domagać się więcej. Jak znam życie to ta polska ciemnota się zgodzi płacić na luksusowe życie księży a będzie pluć na rząd że są małe emerytury czy szpitale są nie zaopatrzone albo brakuje domów starców. 11:40, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%