Jubileusz 45-lecia swojej działalności połączony z konferencją naukową nt. zachowań autodestrukcyjnych zorganizowała 9 maja 2019 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach.
Podczas jubileuszowej konferencji, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poddębicach przedstawiono historię placówki, która 15 kwietnia obchodziła 45 rocznicę powstania. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach istnieje od 1974 roku, a w swojej działalności wspiera rozwój dzieci poprzez podejmowanie działań profilaktycznych, diagnostycznych, terapeutycznych i doradczych.
Wśród kadry poradni znajdują się m.in. doświadczeni psychologowie, pedagodzy i logopedzi. Poradnia współpracuje ze szkołami i przedszkolami z powiatu poddębickiego, stąd gośćmi wczorajszej jubileuszowej konferencji byli nie tylko przedstawiciele lokalnych samorządów i kuratorium, ale także placówek oświatowych z Poddębic i okolicznych gmin.
Kwiaty i gratulacje z okazji 45-lecia działalności poradni odebrała dyrektor Bożena Michalska.
Podczas konferencji pt. ,, Zachowania autodestrukcyjne – w obszarze nienazwanych emocji” swoje mini-wykłady zaprezentowali: dyrektor placówki, psycholog Bożena Michalska, terapeuta i pedagog Ewa Burska, psycholog Małgorzata Charuba oraz zaproszeni goście – prof. dr hab. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i kierownik Ośrodka Terapii Uzależnień ,,To Tu” w Karnicach – terapeuta Robert Mazurkiewicz.
,,Temat konferencji nie jest przypadkowy, jest on odpowiedzią na potrzeby środowiska lokalnego, szkolnego oraz wychowawczego. Niestety skala problemu autodestrukcji i samookaleczeń u dzieci i młodzieży w Polsce ciągle wzrasta'' – mówiła na początku konferencji dyrektor PPP w Poddębicach Bożena Michalska.
Podczas wystąpień mówiono m.in. o destrukcyjnej roli emocji, zachowaniach autodestrukcyjnych, o istocie uważności oraz jak powinien zachowywać się nauczyciel wobec samookaleczających się uczniów. Poruszono także istotny aspekt wpływu Internetu na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Prof. dr hab. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza mówił m.in. o wynikach badań na temat tego, co robią młodzi ludzie w Internecie.
,,Zauważamy, że w poprzednich latach działalności placówki częściej trafiały do nas dzieci z problemami dydaktycznymi. Od wielu już lat do poradni trafiają dzieci i młodzież z zaburzeniami i problemami emocjonalnymi, lękami, fobiami. Dlatego tez kadra osób pracujących w poradni cały czas podnosi swoje kwalifikacje i kształci się, by móc sprostać coraz większym wymaganiom'' – mówiła pedagog PPP w Poddębicach Ewa Burska.
Na zakończenie jubileuszowej imprezy wystąpili nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie z oddziałem w Poddębicach.
W jednym z utworów z kadrą szkoły muzycznej wystąpił uczeń.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz