Zamknij
REKLAMA

Narkotykom mówią NIE

16:09, 19.06.2019 | Edyta Durka
REKLAMA
Skomentuj

17 czerwca br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, z inicjatywy biblioteki, a przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Poddębicach, odbyły się zajęcia warsztatowe, w których udział wzięli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Poddębicach wraz z Panią Lillą Organek. Spotkanie poprowadziła Pani Milena Spychalska-Czech, psycholog z tutejszej Poradni.

Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na ogromny problem i jednocześnie zagrożenie, jakie niosą ze sobą narkotyki. W czerwcu przypada także Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.

Efektem spotkania są przemyślenia młodzieży, która miała „wcielić” się na chwilę w dorosłych, szczególnie rodziców, i „doradzić” im ze swojego punktu widzenia jak postępować, aby ich dzieci nigdy nie sięgnęły po żadne używki. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę m.in. na: bycie na co dzień z dzieckiem (tworzenie więzi), zachowanie równowagi między kontrolą a swobodą, uświadamianie od samego początku, jakie skutki niesie zażywanie narkotyków, oglądanie spektakli, filmów o takiej tematyce, po to, aby znaleźć czas na rozmowę o tym problemie, budowanie poczucia własnej wartości, wsparcie, zaufanie, rozmowa, a nie krzyk, uczenie racjonalnego myślenia, mówienia „nie” itp. Uczniowie zwrócili także uwagę na to, iż należy pomagać w rozwiązywaniu problemów, które mogą być impulsem do sięgnięcia po narkotyki oraz inicjować kampanie społeczne zwracające uwagę na ten problem.


Fot. PBP w Poddębicach

Założeniem spotkania było także wyeksponowanie zarówno w Bibliotece Powiatowej, jak i poradni, przemyśleń uczniów w formie wystawy, po to, aby rodzice mogli je przeczytać i wykorzystać w pracy z własnymi dziećmi.

Dziękujemy młodzieży za bardzo aktywny udział w spotkaniu oraz podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami.

Zapraszamy do Biblioteki Powiatowej po liczną literaturę dotyczącą narkomanii, którą posiadamy w naszych zbiorach oraz do Poradni gdzie można skorzystać z fachowej pomocy psychologów.

PBP w Poddębicach

(Edyta Durka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone