Zamknij
REKLAMA

We wtorek w Poddębicach wyrobisz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

10:35, 30.09.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Oddział Łódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zapraszają osoby, które chcą wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) do Starostwa Powiatowego w Poddębicach (sala konferencyjna) w dniu 1 października (wtorek) w godzinach 10-14. Na mobilnym stanowisku NFZ będzie okazja do wyrobienia karty i nie tylko (szczegóły na poniższym plakacie).

Na mobillnym stanowisku NFZ bedzie można także potwierdzić Profil Zaufany oraz założyć Internetowe Konto Pacjenta.

Czym jest karta EKUZ i do czego uprawnia

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Karta może zostać wydana osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego, w tym osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi.

Korzystając z EKUZ za granicą należy pamiętać, że podlega się obowiązkom i korzysta z praw wynikających z ustawodawstwa państwa człon­kowskiego UE/EFTA na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Ubezpieczony, korzystający ze świadczeń zdrowotnych w ramach systemu, w którym istnieje obowiązek współpłacenia, również ponosi takie koszty. Idąc do lekarza należy upewnić się, że działa on w ra­mach publicznego systemu opieki zdrowotnej tego państwa.

Szczegółowe informacje dotyczące karty EKUZ uzyskają Państwo na stronie: www.ekuz.pl

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz