Zamknij
REKLAMA

Młodzi debatują – niezwykły projekt w poddębickim LO

08:04, 26.04.2022 | .
Skomentuj fot.Stowarzyszenie „Licealista”
REKLAMA

Nie samą szkolną nauką uczeń żyje. Młodzież z klasy o profilu humanistycznym Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, bierze udział w niezwykłym projekcie. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 20 000 euro, pozyskanemu przez Stowarzyszenie „Licealista” uczniowie szlifują umiejętności pisania, autoprezentacji, wypowiedzi i dyskusji publicznych.

Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy specjalistów od wizerunku i prowadzenia debat publicznych, absolwentów studiów dziennikarskich oraz dziennikarzy prasowych i radiowych. Podczas pracy z młodzieżą dzielą się oni swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami zawodowymi. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i mają charakter praktyczny, licealiści tworzą własne audycje radiowe, wywiady i artykuły. Przygotowują się do przeprowadzenia debaty oxfordzkiej i będą odwiedzać łódzkie stacje radiowe oraz wydawnictwa prasowe.

fot. Stowarzyszenie „Licealista”

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy programu zostaną w przyszłości dziennikarzami. Jednak działania projektu są na tyle uniwersalne, że zdobyte umiejętności młodzież będzie mogła wykorzystywać w codziennym życiu – pozna techniki przydatne podczas wystąpień publicznych, będzie umiała nazywać swoje emocje, docierać do rzetelnych informacji, nie bać się wyrażania opinii i świadomie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. – mówi Anna Perlińska-Supeł, współautorka projektu.

W liceum powstaje też Młodzieżowe Centrum Debat czyli przestrzeń dla młodzieży, w której – także po lekcjach – będzie można rozmawiać, planować działania, doradzać sobie i wzajemnie pomagać.

Działanie pn. „Młodzi debatują” finansowane z dotacji z dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w gramach funduszu EOG.

fot. Stowarzyszenie „Licealista”

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%