Zamknij
REKLAMA

W Poddębicach świętowano XX-lecie powiatu [ZDJĘCIA, FILM]

11:36, 24.11.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Powiat poddębicki reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej świętował wczoraj swoje 20-lecie. Z tej okazji w starostwie poddębickim odbyła się uroczystość, w której udział wzięły obecne władze, poprzedni włodarze powiatu i zaproszeni goście.

Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza św., sprawowana w parafii pw. Świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Poddębicach, którą koncelebrowali: ks. Wojciech Żelewski - proboszcz parafii w Poddębicach, ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz - proboszcz parafii w Uniejowie,  ks. Janusz Szeremet - proboszcz parafii w Wartkowicach i Juliusz Mieczyński - proboszcz parafii w Zadzimiu.

Wśród gości, którzy wzięli udział w uroczystości byli starostowie i wicestarostowie poprzednich kadencji: Piotr Polak - starosta w latach 2006-2007, Stanisław Olas - starosta w latach 2007-2010,  Teresa Świderska -Mozdżan - wicestarosta w latach 2002-2003, Zdzisław Stempień - wicestarosta w latach 2004-2006, Danuta Pecyna, wicestarosta w latach 2006-2010. Piotr Binder - wicestarosta w latach 2010-2018. Od 2018 roku starostą poddebickim jest Małgorzata Komajda, a wicestarostą Piotr Majer.

Zobacz transmisję z uroczystości XX-lecia powiatu poddębickiego (YOUTUBE):

Od 1999 roku powiatem poddębickim rządziło pięciu starostów i sześciu wicestarostów. 

Obecni byli także przedstawiciele władz wojewódzkich, pracownicy starostwa, kierownicy instytucji podległych starostwu oraz przedstawiciele gmin powiatu poddębickiego. 


Miasto reprezentowali Piotr Sęczkowski - burmistrz Poddębic i Paweł Gogulski - przedowniczący rady miejskiej.

Władze starostwa wręczyły symboliczne,,Anioły Powiatu" m.in. parlamentarzystom, którzy wzięli udział w julubieuszu XX-lecia powiatu - posłom Agnieszce Hanajczyk i Piotrowi Polakowi oraz senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi.

Podziękowania otrzymali także m.in. długoletni pracownicy starostwa oraz radni obecnej i poprzednich kadencji.

Jednym z punktów uroczystości był wykład okolicznościowy pt.,,XX-lecie powiatu poddębickiego 1999-2019", który wygłosił regionalista Jan Pietrzak.

Podczas jubileuszu zorganizowanego w sali konferencyjnej starostwa wystąpił Big Band Szkoły Muzycznej w Uniejowie oraz młodzi artyści z powiatu poddębickiego.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JędrzejJędrzej

0 0

Ale melanż 08:08, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone