Zamknij
REKLAMA

Finał kolejnego projektu dla klasy mundurowej LO w Poddębicach

08.38, 22.11.2022 . Aktualizacja: 09.25, 23.11.2022
Skomentuj fot.źródło: Stowarzyszenie LICEALISTA
REKLAMA

Mundur wzbudza szacunek, kojarzy się z honorem, zasadami, odwagą. Nic dziwnego, że kierowany do uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach projekt „Silna klasa mundurowa” realizowany przez Stowarzyszenie „Licealista”, cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Od września uczniowie brali udział w zajęciach stacjonarnychi wyjazdowych, które zwiększały sprawność fizyczną i podnosiły poziom wiedzy z szeroko pojętej tematyki survivalu.

[FOTORELACJA]117[/FOTORELACJA]

Uczestnicy projektu wyjeżdżali na strzelnicę, by tam pod okiem trenerów uczyć się bezpiecznego posługiwania bronią i – oczywiście – trafiania do celu z różnych rodzajów broni. Podczas zajęć na terenie szkoły poznawali działania systemów nawigacyjnych MGRSi właściwego odczytywania współrzędnych, znaków topograficznych, wyznaczania azymutów i współrzędnych na mapach. Wyjechali na trzydniowy obóz przetrwania, który był zwieńczeniem kilkutygodniowych działań, wyzwaniem, ale też przygodą. 24 godziny zajęć praktycznych w terenach leśnych, do tego poranne treningi…

Licealiści potrafią pracować z busolą i kompasem, rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa, zjeżdżać na linie, pozyskiwać i uzdatniać wodę, budować schronienia izolowane od podłoża. Podsumowaniem i praktycznym testem nabytych umiejętności był sprawdzian pętli taktycznej. Nie ulega wątpliwości, że uczestnicy projektu kończą go lepiej przygotowani do dalszej drogi edukacyjnej związanej z pracą w służbach mundurowych, ale też bardziej świadomi wyzwań, jakie na tej drodze czekają.

Międzywydziałowa klasa mundurowa funkcjonuje w poddębickim liceum od kilku lat. W tym czasie Stowarzyszeniu „Licealista” już trzykrotnie udało się pozyskać środki Ministerstwa Obrony Narodowej na dodatkowe zajęcia, szkolenia i obozy dla uczniów „mundurówki”.

- Ten projekt jest dla nas kolejnym ważnym doświadczeniem. Młodzież w powiecie poddębickim ma zróżnicowane pasje i zainteresowania. My w Stowarzyszeniu staramy się pomagać rozwijać je wszystkie, stąd taka różnorodność w naszych projektach. Dzięki temu każdy nastolatek znajdzie w nich coś dla siebie. - mówi Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”, wicedyrektor LO w Poddębicach.

fot.źródło: Stowarzyszenie LICEALISTA

[ZT]3285[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%