Zamknij
REKLAMA

Poddębice. Zobacz jak wicestarosta i inni opowiadają bajki

09.27, 07.12.2022 . Aktualizacja: 08.51, 02.01.2023
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach realizuje projekt pt. "Tu się czyta! Czytamy literaturę dziecięcą", dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa. W ramach tego zadania został przeprowadzony cykl spotkań, podczas których zaproszeni lektorzy czytali książki dla dzieci. Wśród nich znalazł się między innymi wicestarosta poddębicki, radny oraz pani strażak.

[FOTORELACJA]120[/FOTORELACJA]

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa dla dzieci w powiecie poddębickim oraz podkreślenie roli książki i literatury w rozwoju młodego człowieka.

Jego głównym zamierzeniem jest promocja głośnego czytania wśród dzieci w wieku przedszkolnymi wczesnoszkolnym. Poprzez organizację wydarzenia chcemy przedstawić zalety czytania oraz zachęcić dzieci do codziennego obcowania z książką - wyjaśnia Edyta Durka – Dyrektor PBP w Poddębicach.

W ramach tego zadania został przeprowadzony cykl spotkań, podczas których zaproszeni lektorzy czytali wybrane fragmenty lub całości utworów dla dzieci. Lektorami byli przedstawiciele lokalnych instytucji, placówek kulturalno-oświatowych oraz osoby chętne spoza środowiska bibliotekarskiego. Utwory zostały tak wybrane, aby całość wydarzenia niosła ze sobą ważne dla małego dziecka przesłanie.

Wśród osób, które wzięły udział w projekcie i czytały dzieciom bajki i literaturę dziecięcą znaleźli się m.in. Piotr Majer - wicestarosta poddębicki, Ilona Kubis-Kałucka - dyrektor PCPR w Poddębicach, Przemysław Jaszczak - radny powiatowy i Patrycja Grzelewska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.

Czytania zostały już nagrane i umieszczone na: kanale YouTube Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach https://www.youtube.com/channel/UCv5-Bs1gm3JkHF-KpH-ai9g oraz na stronie internetowej biblioteki : www.pbppoddebice.pl.

Zapraszamy do oglądania nagranych wystąpień, a lektorom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszym projekcie - informuje biblioteka.

Projekt "Tu się czyta! Czytamy literaturę dziecięcą", dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%