Zamknij
REKLAMA

Budowa obwodnicy Pragi ukończona [FOTO]

08.36, 16.12.2022 . Aktualizacja: 08.50, 02.01.2023
Skomentuj fot. Piotr Wajman
REKLAMA

Bezpieczeństwo kierowców, a przede wszystkim mieszkańców Pragi w powiecie poddębickim było głównym celem budowy obwodnicy w tej miejscowości. Inwestycja, która kosztowała niemal 13 milionów złotych, została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Od piątku, 16 grudnia, kierowcy będą mogli korzystać z nowej trasy.

To jedna z trzech obwodnic budowanych w Łódzkiem w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg w tym roku. Umowa na dofinansowanie wszystkich trzech zadań na łączną kwotę 76 mln zł została podpisana wiosną – właśnie w Pradze. Podpisy złożyli Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz minister infrastruktury,  Andrzej Adamczyk. Kilka miesięcy później pierwsza z dróg jest gotowa i udostępniona kierowcom.  

- Bardzo zależało nam, żeby mieszkańcy powiatu poddębickiego czuli się bezpiecznie idąc do pracy, odprowadzając dzieci do szkoły, a to uzyskaliśmy wyprowadzając ciężki ruch z samej Pragi. To kolejna inwestycja w drogi w Łódzkiem, które systematycznie naprawiamy, poszerzamy i – tak jak w przypadku tej obwodnicy – budujemy od podstaw – mówi marszałek Grzegorz Schreiber, podkreślając, że priorytetem było, aby kierowcy nową drogą mogli pojechać jeszcze przed świętami.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm PRDM Czartki i PRDM Poddębice. W Pradze powstało 1,2 km drogi w nowym śladzie, a także chodniki, dodatkowa jezdnia, czyli droga serwisowa do obsługi przyległych działek oraz przepust z przejściem dla płazów. Na skrzyżowaniu z DK nr 72 drogowcy wybudowali nowe rondo, które zdecydowanie poprawiło płynność ruchu, zwłaszcza tranzytowego. Powstały także odwodnienie wraz ze zbiornikiem retencyjnym, oświetlenie oraz ekran akustyczny.

Całość zadania – roboty i dokumentacja - to 12,9 mln zł, z czego 6,5 mln zł to rządowe dofinansowanie, a 1,5 mln zł przekazała gmina Poddębice. Pozostałą kwotę wyłożył Samorząd Województwa Łódzkiego.

 

fot. Piotr Wajman

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]3372[/ZT]

[ZT]3369[/ZT]

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%