Zamknij
REKLAMA

4-miesięczna Iga potrzebuje pomocy. Rodzice zorganizowali zbiórkę w Internecie

14.47, 16.01.2023 . Aktualizacja: 09.35, 17.01.2023
fot. pomagam.pl
REKLAMA

4-miesięczna Iga Krzesińska z Pęczniewa z pozoru zdrowa dziewczynka, urodziła się z agenezją ciała modzelowatego z rozwinięciem torbielowatych struktur. Jest to wada ośrodkowego układu nerwowego. Trwa zbiórka środków na o normalne życie naszej córki - apelują rodzice dziewczynki - Ewelina i Tomasz Krzesińscy. 

Iga mimo wszystko jest bardzo dzielna. Podczas rehabilitacji, które są dla niej ogromnym wyzwaniem, nie poddaje się i ćwiczy, chociaż jest to dla niej ogromny wysiłek. Rodzice dziewczynki uruchomili na stronie pomagam.pl  zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i leczenie dziecka.

Iga z pozoru zdrowa dziewczynka urodziła się z agenezją ciała modzelowatego z rozwinięciem torbielowatych struktur. Jest to wada ośrodkowego układu nerwowego.  W pierwszych dniach życia miała przeprowadzony szereg badań diagnostycznych. Na początku wydawało się, że wszystko jest w porządku. 

Niestety przed świętami Bożego Narodzenia razem z Igą trafiłyśmy do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej padaczkę. Badania specjalistyczne i ustawienie leków sprawiły, iż swoje pierwsze święta Iga spędziła w szpitalu. Wraz z Nowym Rokiem Iga odbyła konsultacje okulistyczną, która także nie przyniosła dobrych wieści - rozszczep siatkówki. 

,,Z całego serca pragniemy, aby nasza córką rozwijała się tak jak jej rówieśnicy. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Badania, konsultacje, rehabilitacje i dalsza diagnostyka są bardzo kosztowne. Nie wiemy ile i jak długo będziemy potrzebowali pomocy. Akcja tej zbiórki jest dla nas bardzo szczególna- to walka o normalne życie naszej córki' - apelują rodzice na stronie zbiórki.

To nasza miłość i chęć walki o normalne życie naszego dziecka spowodowały, że będziemy robić wszystko, aby Iga normalnie funkcjonowała - mówią rodzice.

Po wielu konsultacjach wiadomo, że wada Igi jest nieprzewidywalna, a tym bardziej nie są znane rokowania na jej przyszłość. Nie wykluczone, że w przyszłości będzie ją czekała operacja. 

Wiadomo również, że Iga będzie potrzebowała wielu rehabilitacji i mnóstwo specjalistycznej opieki przez długi czas.

,,Dlatego zrobimy wszystko by być przy niej podczas tej walki o normalne życie. Z ogromną prośbą zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszej córci" - mówią rodzice.

Pomóc można wpłacając dowolne kwoty poprzez poniższą stronę zbiórki:

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%