Zamknij
REKLAMA

Finał WOŚP w Poddębicach. Mnóstwo atrakcji i aukcji. Zobacz, co w programie 31. finału

09.31, 23.01.2023 . Aktualizacja: 09.34, 26.01.2023
Skomentuj fot. źródło: Stowarzyszenie „Licealista
REKLAMA

Styczeń już od ponad 30 lat należy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej jest i tym razem, bo – w poddębickim sztabie trwają gorączkowe przygotowania do obchodów tego święta wszystkich ludzi o wielkich sercach.

Członkowie Stowarzyszenia „Licealista” oraz wolontariusze mają ręce pełne pracy, bo organizacja WOŚP to nie tylko przygotowanie atrakcji na dzień finału. W 45 miejscach powiatu pojawiły się puszki stacjonarne, dzięki którym można wesprzeć akcję. Puszki są dostępne w sklepach, miejscach usługowych, szkołach czy bibliotekach.

Na serwisie allegro wystawionych jest ponad 200 aukcji internetowych.

To prawdziwa kopalnia okazji, w której można „upolować” wyjątkowe przedmioty ofiarowane przez lokalnych przedsiębiorców, vouchery, wejściówki czy upominki dla bliskich. Nie brakuje też prawdziwych perełek i ciekawostek, a wśród nich kolacja z Burmistrzem, deser od Szefa sztabu, kąpiele termalne, masaże, prace przedszkolaków czy rękodzieło. Całkowity koszt z aukcji trafia oczywiście do WOŚP. Inną formą wsparcia tegorocznego finału jest dorzucenie się do poddębickiej e-skabonki.

Można już się zapisywać na coroczne orkiestrowe morsowanie i na kolejną edycję biegu dla Wielkiej Orkiestry organizowanego przez Klub Zdyszani.pl oraz rowerowy i kolorowy peleton z Rowerowym EPD. Fanów piłki nożnej zapraszamy do Pęczniewa na Turniej o Puchar Wójta Gminy.

Wisienką na torcie będą atrakcje 31. Finału, który odbędzie się 29. stycznia na w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach.

W godzinach 13:00-18:00 będzie można przytulać alpaki, zaprzyjaźnić się z sokołami i sowami, wcielić się w rolę strażaka, wziąć udział w loterii fantowej, poszaleć na dmuchańcach, zjeść pyszne ciasto, zapolować w fotobudce i wiele innych. Zabawę zakończy wspólna akcja „Światełko do nieba”.

 

Poddębicki sztab WOŚP wspiera grupa 80 wolontariuszy.

Większość z nich będzie można spotkać w dniu finału z kolorowymi puszkami i mnóstwem serduszek. W tym roku Orkiestra chce wygrać z sepsą, która jest śmiertelnie niebezpieczną, gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Co roku sepsa odpowiada za miliony zgonów dzieci i dorosłych na świecie. Dla przeżycia kluczowe jest jak najszybsza diagnoza i włączenie leczenia. Każda kolejna godzina bez rozpoznania zmniejsza szanse chorego o 8%. Dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia do przyspieszenia diagnostyki zakażeń. Poddębice przyłączają się do tej szlachetnej inicjatywy. Zachęcamy do przyłączania się do działań Sztabu 6001!

Link do filmu promocyjnego: https://youtu.be/OCzUAnfbexI

Poddębicki finał WOŚP w pigułce:10:00 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pęczniew – hala sportowa SP Pęczniew Gmina Pęczniew

11:00 Bieg dla WOŚP – Park Zmysłów Klub biegacza Zdyszani.pl

12:30 Rowerowe EPD – zbiórka Pl. Kościuszki Poddębicki Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej Rowerowe EPD

13:00 Morsowanie – Centrum Turystyki i Rekreacji Byczyna Termalne Morsy Poddębice

13:00 Poddębicki Finał WOŚP – hala sportowa LO Poddębice, ul. Łęczycka 13/15 Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach - partner wydarzenia

Wśród atrakcji m.in. występy artystów, malowanie twarzy, plac zabaw dla dzieci, plecenie warkoczy, Alpaki Cudaki, sokoły, wóz strażacki, przejazdy dorożką, limuzyną, balony z helem, ścianka zdjęciowa, fotobudka, domowe wypieki, wata cukrowa, loteria fantowa, warsztaty z robotyki oraz licytacje wielu ciekawych gadżetów.

źródło: Stowarzyszenie „Licealista

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%