Zamknij
REKLAMA

Tak wspierają ratowników w Poddębicach. Pizza, nowa pralka i ozonowanie ambulansów

13:30, 21.03.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorcy jednoczą siły i wspierają system opieki zdrowotnej w walce z koronawirusem. Nieocenioną pomoc  otrzymują również ratownicy medyczni z Poddębic i Uniejowa. W ramach wsparcia otrzymali między innymi darmowe posiłki oraz pralkę, która będzie służyć zespołom ratownictwa medycznego, których dysponentem jest Poddębickie Centrum Zdrowia sp z o.o.

W całej Polsce podczas walki z koronawirusem spontanicznie pojawiają się akcje i gesty wsparcia od lokalnych oraz ogólnopolskich firm i przedsiębiorców. Lokale gastronomiczne dostarczają jedzenie do placówek medycznych dla lekarzy, pielęgniarek, salowych i pozostałych pracowników, którzy spędzają długie, często kilkudziesięciogodzinne dyżury.

 


Pizzeria K-2 jako pierwsza wyszła z inicjatywą wsparcia dla poddębickich ratowników medycznych.

Również ratownicy medyczni z zespołu ratownictwa medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia otrzymują wsparcie w tym niełatwym czasie. Wśród ofiarodawców znalazła się już Pizzeria K-2, która ufundowała pizzę, K-Flex Polska zakupiła pralkę, która służyć będzie poddębickim ratownikom, a dwa razy w tygodniu trafiają do nich i pracowników SOR burgery, które funduje kolejny darczyńca - Zbigniew Stempień z Indian Burger. Kolejna pomoc płynie z Łodzi, specjalnie stamtąd jutro przyjedzie sprzęt, którym ozonowane będą 4 ambulanse tutejszego pogotowia. Taką formę zaoferował tamtejszy przedsiębiorca -  Marcin Walas

,,To miło, że o nas pamiętają i zgłaszają się chętni do bezinteresownego wsparcia i solidarności w walce z Pandemią COVID-19 na pierwszej linii frontu - mówi jeden z ratowników medycznych z zespołu ratownictwa medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia.


Ozonowanie ambulansów przeprowadzi jutro, tj. 22 marca firma z Łodzi.

W całej Polsce oprócz lokalnej pomocy pojawiają się również deklaracje ze strony dużych firm i korporacji. Jako jeden z pierwszych gotowość pomocy zgłosiła firma AGATA MEBLE. Zarząd firmy zdecydował o przekazaniu 1 mln zł na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego pod kątem walki z koronawirusem. 

Z kolei firma OTCF, właściciel marki odzieży sportowej 4F, przekazała szpitalowi MSWiA w Warszawie 300 par gogli. Będzie z nich korzystać personel zajmujący się osobami zarażonymi koronawirusem.

O pomocy poinformowała też Żabka. "Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich służb i osób zaangażowanych w walkę za zagrożeniem epidemicznym i jego skutkami. W imieniu Żabka Polska deklarujemy natychmiastową pomoc w wysokości 4 500 000 zł, którą oddajemy w całości do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez nie instytucji" - czytamy w komunikacie firmy.

[ZT]384[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec powiatuMieszkaniec powiatu

0 0

Brawo ratownicy, brawo cała poddębicka służba zdrowia. Jak widać jedni pracują i działają, a drudzy tylko narzekają. Kierownik , a kierownik.... 20:44, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA