Zamknij
REKLAMA

Pogotowie po latach wróciło do poddębickiego szpitala [ZDJĘCIA,WIDEO]

14:45, 08.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. M.Kubacki

8 kwietnia 2019 roku w poddębickim szpitalu odbyła się uroczysta reaktywacja jednostek ratownictwa medycznego w rejonie operacyjnym powiatu poddębickiego. Po ośmiu latach do poddębickiego szpitala wróciły karetki pogotowia, które będą obsługiwać teren całego powiatu. To efekt rozstrzygnięcia przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ konkursu na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego. Poddębickie Centrum Zdrowia sp. z o.o. przejęło świadczenia, które przez ostatnie lata wykonywała firma FALCK.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi jest głównym podwykonawcą świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego i zabezpiecza usługi ratownictwa dla całego województwa. Dzięki przystąpieniu poddębickiego szpitala do konsorcjum z wojewódzką stacją to właśnie on będzie obsługiwał przez najbliższe trzy lata usługi ratownictwa medycznego w powiecie. W poddębickich karetkach w trzech zespołach medycznych czynności ratunkowych będzie udzielalo.32 ratowników i 12 lekarzy.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. posłowie Piotr Polak i Paweł Rychlik, radna sejmiku wojewódzkiego Dorota Więckowska,  starosta poddębicki Małgorzata Komajda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi - Bogusław Tyka, dyrektor wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi - Dorota Gajewska oraz przedstawiciele samorządu oraz instytucji publicznych.


Na zdjęciu prezes zarządu PCZ sp. zo.o. - prof. dr hab. n. med. Jan Krakowiak.

,,Dobrze skoordynowane działania sprawiły, że dzisiaj mamy trzeci zespół w Uniejowie. W tej chwili powiat poddębicki będzie miał jedno z lepszych zabezpieczeń medycznych” - mówi prezes Jan Krakowiak

Jeden dodatkowy zespół ratowników medycznych będzie mieć swoją bazę w Uniejowie. To tam, dzięki porozumieniu prezesa Poddębickiego Centrum Zdrowia sp. z o.o z burmistrzem Uniejowa będzie stacjonować karetka pogotowia, o którą zabiegano od wielu lat.

Karetki, które będą stacjonować w Poddębicach i Uniejowie, to bardzo nowoczesne ambulanse wyposażone w najważniejszy sprzęt medyczny. Na ich pokładzie znajdują się między innymi defibrylator, respirator, aparat USG, zaawansowany sprzęt komunikacyjny, a nawet monitoring, dzięki któremu to, co dzieje się w karetce może obserwować lekarz-koordynator przebywający w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

Poddębickie Centrum Zdrowia sp. z o.o. bardzo dobrze przygotowało się do zadania, jakie ma od 1 kwietnia realizuje na terenie powiatu. Szpital zakupił łącznie 4 nowe karetki (VW Crafter), które mają być wykorzystywane w pracy pogotowia. Koszt jednego takiego ambulansu wyposażonego na najwyższym poziomie to blisko 700 tysięcy złotych. Podczas dzisiejszej uroczystości dokonano również poświęcenia nowych samochodów.


Proboszcz Parafii św. Katarzyny w Poddębicach Wojciech Żelewski

[ZT]28[/ZT]

 

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone