Zamknij
REKLAMA

Poddębice. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli jak wirtualnie zgłosić niebezpieczne lub nielegalne sytuacje

08:24, 15.01.2021 | M.K
Skomentuj Na mapie można znaleźć aktualnie zgłoszone zagrożenia w Poddębicach i okolicy.
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne rozwiązanie opracowane m.in. przy udziale obywateli. Dzięki temu wirtualnemu rozwiązaniu każdy mieszkaniec Poddębic i okolic może zgłosić zagrożenie lub łamanie przepisów prawa. Mieszkańcy zgłaszają najczęściej m.in. takie zagrożenia jak: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nielegalne składowiska śmieci, przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców czy grupowanie się małoletnich grożące demoralizacją. 

W całym kraju obywatele najczęściej zgłaszają m.in. takie zagrożenia jak: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nielegalne składowiska śmieci, przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców czy grupowanie się małoletnich grożące demoralizacją. 

Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policja otrzymała od mieszkańców województwa łódzkiego ponad 102 590 zgłoszeń. Do chwili obecnej policjanci woj. łódzkiego wyeliminowali 91,4 % wszystkich potwierdzonych zagrożeń naniesionych na mapę.

Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. 

Zgłoszenia można dokonywać w ramach 24 kategorii zagrożeń, jakie znajdują się na mapie (kliknij obrazek, aby powiększyć).

W ten sposób powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne.

Nanoszone na mapę zgłoszenia trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek Policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizacją służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowych oraz funkcjonariuszy właściwych do spraw nieletnich i patologii. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

W większości powiatów, dzięki współpracy z zarządcami dróg wielokrotnie odnotowywano sukcesy związane np. z usunięciem czy zmianą nieprawidłowego oznakowania, doświetlenia drogi, tworzeniem nowych miejsc parkingowych, naprawą zniszczonej nawierzchni jezdni. Zagrożenia eliminowano jednak nie tylko w związku ze zgłaszaniem nieprawidłowej infrastruktury drogowej, czy nieprawidłowego parkowania. W wyniku analizy informacji nanoszonych na mapę wielokrotnie zatrzymywano sprawców przestępstw i wykroczeń a następnie wyciągano wobec nich konsekwencje prawne.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej na każdej stronie informacyjnej jednostek Policji woj. łódzkiego oraz na stronie - link. 

źródło: KPP w Poddębicach, https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%