Zamknij
REKLAMA

Przekaż swój 1 % podatku lokalnie. Pomóż osobom i organizacjom z Poddębic i okolic

09.19, 22.01.2021 M.K
Skomentuj
REKLAMA

Poniżej prezentujemy profile osób i organizacji pożytku publicznego z terenu naszego miasta i powiatu, starających się o wsparcie dla swoich działań. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Wszystkich zainteresowanych publikacją prośby o wsparcie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres [email protected] z dopiskiem 1 %. Przesyłając zgłoszenia do redakcji pamiętajcie: przysyłajcie tekst opisujący osobę lub organizację w formie tekstowej, nie graficznej. (zalecane formaty załączników DOC, PDF). Zgłoszenie może zawierać zdjęcie, możecie także załączyć ulotkę. Pamiętajcie o pełnych danych do kierowania 1% na konkretny KRS i stowarzyszenie/fundację. Zgłoszenia powinny dotyczyć osób lub organizacji z terenu powiatu poddębickiego lub związanych z naszym regionem.

Jak przekazać 1% podatku

Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy:
- numer KRS organizacji
- przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%
Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji. Błąd, szczególnie w numerze KRS organizacji, spowoduje, że pieniądze nie będę przekazane na rzecz organizacji (korekta tych danych może okazać się niemożliwa).

__________________________________________________________________________________________________________________________

Wiktoria to 6-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Pęczniew, która od października walczy o życie i zdrowie. To wtedy zdiagnozowano u dziewczynki guz pnia mózgu DIPG. Trwa szeroko zakrojona akcja zbiórki środków na leczenie Wiki w Szwajcarii. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziny, najbliższych i wielu włączających się w leczenie dziecka osób uruchomiono na stronie zrzutka.pl   specjalną zbiórkę na koszty okołooperacyjne oraz biopsję w Szwajcarii. Bardzo kosztowne leczenie za granicą to jedyna szansa na ratunek dla małej mieszkanki powiatu poddębickiego. 

___________________________________________________________________________________________________________________

Iga Piątek to 7 - letnia dziewczynka z Poddębic, u której w sierpniu ubiegłego roku zdiagnozowano guza mózgu. Obecnie dziewczynka jest w trakcie leczenia, przed nią 1,5-2 lata ciężkiego leczenia, rehabilitacji. Iga potrzebuje wsparcia profesjonalistów w dziedzinie neurorehabilitacji i neuropsychologii.Więcej informacji  https://www.kawalek-nieba.pl/iga-piatek/ Pomóc można przekazując 1% podatku dla Igi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2743 pomoc dla Igi Piątek”.


_______________________________________________________________________________________________________________________

Sara Wierzbicka

_______________________________________________________________________________________________________________

Madzia Olas

Mrok jest codziennością Madzi z Poddębic od urodzenia… Szansą na uratowanie wzroku dziewczynki jest leczenie w klinice w Ufa, w Rosji. Więcej info i zbiórka internetowa.

Przekaż swój 1% na Madzię-  KRS: 0000557412 Cel szczegółowy: 0020 Magdalena Olas

_______________________________________________________________________________________________________________________

Szymon Nych


__________________________________________________________________________________________________________________

Gaja Woźniak

przekaż 1% podatku – Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, KRS 0000191989, CEL SZCZEGÓŁOWY “Gaja Woźniak”

____________________________________________________________________________________________________________

Ania Płoszyńska

_______________________________________________________________________________________________________________________

Stowarzyszenie LICEALISTA

Jest organizacją pozarządową, której celem jest prowadzenie działalności statutowej na rzecz ogółu społeczności lokalnej powiatu poddębickiego, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnej. Inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, współpracuje ze szkołami  na rzecz wychowania młodzieży oraz aktywizuje uczniów, rodziców i nauczycieli. Poprzez swoje działania chce wyrównywać szanse młodzieży z obszarów wiejskich i z małego miasta.

Działa na rzecz lokalnej społeczności. Promuje edukację zdrowotną, ekologiczną, kulturalną oraz upowszechnia wolności i prawa człowieka. Organizuje akcje charytatywne, działa na rzecz wolontariatu i prowadzi różnorodne akcje aktywizujące lokalną społeczność.

______________________________________________________________________________________________________________________

Ochotnicza Straż Pożarna Zagórzyce:

 Numer KRS dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach to: 0000212673.
_______________________________________________________________________________________________________________________

Ludowy Klub Sportowy Termy Poddębice

Numer KRS Ludowego Klubu Sportowego Termy  Poddębice to: 0000218796.
_______________________________________________________________________________________________________________________

Ochotnicza Straż Pożarna w Uniejowie:

Ochotnicze Straże Pożarne, w tym również jednostka z Uniejowa współdziałają ściśle z Państwową Strażą Pożarną, biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych, wypadków drogowych oraz innych klęsk i zdarzeń. Często to te jednostki są pierwszymi, którzy docierają na miejsce wypadków, podejmując pierwsze działania ratownicze. Poza akcjami, strażacy ochotnicy sporą część czasu spędzają na ćwiczeniach, biorą również udział w zabezpieczaniu terenów imprez masowych czy wydarzeń z udziałem szerokiej publiczności.


___________________________________________________________________________________________________________

ZHP Uniejów:

_________________________________________________________________________________________________________________________

Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa

TPU powstało w 1991 roku, a od 2010 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. Praca w tym Stowarzyszeniu to wyłącznie praca społeczna, w której dominuje troska o zachowanie dorobku poprzednich pokoleń, dokumentowanie historii odległej i teraźniejszej, promocja miasta, gminy i regionu, pokazywanych w dużym stopniu poprzez działalność wydawniczą. Przy okazji wizyt w Uniejowie towarzystwo zaprasza na ul. Szkolną 2, gdzie przy siedzibie prowadzi również Izbę Pamięci i bogate archiwum. Tu można też nabyć wydawnictwa towarzystwa. Rok 2021 to dla Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa Rok Jubileuszu- 30 lat systematycznej działalności. Ważnym wydarzeniem będzie w tym czasie promocja dwutomowej monografii „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, przygotowywanej pod redakcją prof. Jana Szymczaka.

1% PODATKU DLA TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ UNIEJOWA

KRS 0000 250 380

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%