Zamknij
REKLAMA

29. Finał WOŚP w Poddębicach. Jak będzie wyglądał? [WIDEO]

08:17, 23.01.2021 | M.K
Skomentuj Stowarzyszenie Licealista
REKLAMA

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbliża się wielkimi krokami. Poddębice zawsze aktywnie wspierały akcję. A jak będzie w tym roku?

Organizację tegorocznej akcji na terenie powiatu po raz pierwszy wzięło na swoje barki Stowarzyszenie „Licealista”. Efekty działań widać już od kilku tygodni w 25 lokalnych sklepach, firmach i instytucjach, które zgodziły się przyłączyć do zbiórki poprzez wystawienie w swoich siedzibach puszek z serduszkiem oraz przekazanie na aukcje cegiełek w postaci upominków i bonów na zakupy czy usługi. Czy to oznacza, że w niedzielę – 31 stycznia na ulicach nie będzie wolontariuszy?

 

- Wolontariusze oczywiście będą. Można będzie ich spotkać szczególnie w okolicach osiedli mieszkaniowych, kościołów i miejsc rekreacji takich jak parki. Tegoroczny finał WOŚP będzie jednak inny niż dotychczasowe. Ze względu na obostrzenia nie mamy możliwości zorganizowania koncertów czy innych stacjonarnych atrakcji. Mimo to planujemy kilka niespodzianek i liczymy, że mieszkańcy powiatu – jak co roku - okażą wielkie serca dla tej wyjątkowej akcji – mówi Piotr Kowalczyk, szef poddębickiego sztabu.

 

Jak wesprzeć poddębicki sztab WOŚP bez wychodzenia z domu?

W dniu finału po Poddębicach będzie jeździła specjalna reklama mobilna, która przypomni o akcji. O pełnych godzinach (między 10:00 a 15:00) na osiedlach mieszkaniowych będzie można spotkać wolontariuszy pod blokiem, a nawet zaprosić ich pod swoje drzwi. To ułatwienie dla osób, które chcą wesprzeć zbiórkę, ale wolałyby nie wychodzić z domu. Poddębicki sztab uruchomił też specjalną e-skarbonkę, do której można „wrzucać” pieniądze przelewem online. Ruszyły już aukcje na serwisie sprzedażowym allegro. Można na nich wylicytować bony, vouchery, książki i przedmioty ufundowane przez lokalne firmy. Dochód ze sprzedaży zasili oczywiście konto WOŚP. O tym wszystkim na swoim profilu FB i na stronie internetowej informuje Stowarzyszenie „Licealista”.

Możliwości wsparcia - 27 puszek stacjonarnych
1.    Biblioteka Publiczna Poddębice – Zielona, Pce
2.    Delikatesy Centrum – Północna 18b, Pce
3.    Delikatesy Pietrzak J. – Pl. Kościuszki 23, Pce
4.    Dom i Ogród, Północna 3, Pce
5.    Eyad Hnedi. Gabinet stomatologiczny - Przyszłość 4, Pce
6.    Fryzjer Beata Walczyk – Wiejska 1a, Pce
7.    Fryzjer Krzysztof – Pl. Kościuszki 15, Pce
8.    Kajtuś – Jana III Sobieskiego 15 A, Pce  
9.    klep Klaudia, Głowna 11, Pęczniew
10.    Księgarnia Atena – Pułaskiego 5, Pce
11.    Kubuś – Mickiewicza 4, Pce
12.    Kwiaciarnia Roman Bienias – Pl. Kościuszki 17, Pce
13.    Lewiatan, Południowa 1d, Pce
14.    Majsterek, Ogrodowa 2, Pce
15.    Mrówka, Łęczycka 25, Pce
16.    Piekarnia Wiaderek – Przejazd 31, Sobieskiego, Pce
17.    Publiczne Przedszkole W Poddębicach
18.    Salon Kosmetyczny Suzanne - Kosmonautów 12, Pce
19.    Salon Optyczny Jakub Kochanowski – Łęczycka 5, Pce
20.    Sklep Drużbin
21.    Sklep Klaudia, Brzeg
22.    Sklep Księża Wólka
23.    Sklep Rudniki 13
24.    Sklep Spożywczy, Głowna 2, Pęczniew
25.    Vendo Sklep Odzieżowy – Pl. Kościuszki 30, Pce
26.    Warzywa – Owoce, Mencla 1a, Pce
27.    Warzywniak – Narutowicza 12, Pce

Dodatkowe atrakcje 29. finału WOŚP

Także na fanpage Stowarzyszenia wszyscy będziemy mogli podejrzeć co dzieje się aktualnie w sztabie i w mieście podczas transmisji online z finału WOŚP. Wystąpią też lokalni artyści i będą prowadzone aukcje online – licytować będzie można telefonicznie.

Do poddębickiego finału dołączają fani morsowania, którzy 31 stycznia będą morsować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Także Klub Biegacza „Zdyszani.pl” organizuje bieg online, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy dorzucą do puszki z serduszkiem symboliczną złotówkę.

Zobacz, co można już licytować online.

Światełko do nieba

Corocznie finał kończyło „światełko do nieba”, która zazwyczaj odbywa się na koniec uroczystości i koncertów. W tym roku ze względów bezpieczeństwa ta tradycyjna akcja nie będzie możliwa. Stąd apel do mieszkańców powiatu o symboliczne zapalenie lampek i świec w swoich oknach 31. stycznia o godz. 20:00 i przysyłanie zdjęć tych domowych światełek na maila Stowarzyszenia „Licealista” ([email protected]) lub przez messenger . Sztab stworzy z tych zdjęć kolaż poddębickiego światełka

Nie liczymy na rekordy. Nie o to w tym chodzi. Największą wartością WOŚP – oczywiście oprócz materialnego wsparcia placówek medycznych – jest zmobilizowanie społeczeństwa do działania w dobrej wierze i dążenia do wspólnego celu. Uświadomienie, że ciągle razem możemy wiele. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i ekonomicznej, magia WOŚP ciągle działa. Do tej pory nie zdarzyło się, aby ktokolwiek odmówił poddębickiemu sztabowi pomocy. Mimo tegorocznych wyzwań organizacyjnych współtworzenie tej akcji to dla nas ogromna radość – podkreśla Anna Perlińska-Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia „Licealista”.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%