Zamknij

Ceny prądu. Firmy energetyczne nie będą musiały o tym informować

07.34, 29.12.2022 Źródło: WNP.pl Aktualizacja: 08.52, 02.01.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia zakładający zawieszenie informowania o strukturze ceny energii dostarczanej do odbiorców. 

- Sprzedawcy prądu nie będą musieli informować klientów o strukturze ceny energii im dostarczanej od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. - podaje portal WNP.pl.

Nowelizacja rozporządzenia została opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji. 

Rząd wskazuje powód

W ocenie skutków regulacji wskazano, że konieczność zmiany rozporządzenia wynika z wprowadzenia czasowych, wyjątkowych rozwiązań w zakresie cen energii elektrycznej i taryfowania energii elektrycznej. 

Chodzi o zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych.

- W związku z nadzwyczajną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przyjętymi przez ustawodawcę środkami mającymi chronić niektórych odbiorców energii elektrycznej przed wzrostem cen energii elektrycznej, w ocenie projektodawcy zasadnym jest zawieszenie w 2023 r. obowiązku nałożonego na przedsiębiorstwa obrotu energią elektryczną w zakresie informowania o strukturze ceny energii dostarczanej do odbiorców" - wskazuje WNP.pl

W 2023 roku przedsiębiorstwa energetyczne będą stosować ceny zawarte w taryfie obowiązującej na dzień 1 stycznia 2022 r. dla poszczególnych grup taryfowych do określonych limitów zużycia energii elektrycznej. 

- Ceny energii elektrycznej zostały ustalone w przepisach prawa i w związku z tym w 2023 r. ceny energii elektrycznej zatwierdzane przez Prezesa URE w taryfach na 2023 r. nie będą miały zastosowania do odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwach domowych - dodaje serwis.

(Źródło: WNP.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%