Zamknij

KEEZA Termy Ner nie sprostały KS Kutno

07:54, 04.11.2019 M.K Aktualizacja: 08:33, 07.11.2019
Skomentuj foto: Mariusz Niedomagała (archiwum). foto: Mariusz Niedomagała (archiwum).

Zawodnicy KEEZA Term Neru Poddębice przegrali w czwartkowy wieczór w spotkaniu 15. kolejki łódzkiej IV ligi. Zespół trenera Patryka Ożadowicza musiał uznać wyższość KS Sand Bus Kutno, ulegając rywalowi 0:3.

Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie. Świetny rajd prawą stroną boiska przeprowadził Adrian Kralkowski. Skrzydłowy KS minął dwóch rywali i zagrał do Kamila Bartosa. Były gracz biało-zielono-czerwonych zagrał w „uliczkę” do ścinającego Kralkowskiego, który minął Jakuba Niedomagałę i wpakował futbolówkę do siatki. Chwilę potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Kamil Kobryń, ale piłka niefortunnie trafiła w Beniamina Tonna i opuściła pole karnych przyjezdnych. Po dwóch kwadransach było już 0:2. Dośrodkowanie Kamila Wielgusa wykończył Igor Świątkiewicz, który także w przeszłości reprezentował barwy poddębickiego klubu. Kilka chwil później doskonałą okazję miał Łukasz Dynel, przegrał jednak pojedynek sam na sam z Niedomagałą.  Przyjezdni dopięli swego w 37. minucie po akcji Dynela i podaniu Bartosa na listę strzelców po raz drugi wpisał się Kralkowski.

Druga połowa była już o wiele bardziej wyrównana. Jako pierwsi okazję mieli kutnianie. W 55. minucie szarżującego w polu karnym Świątkiewicza powstrzymał Niedomagała. Kilka chwil później blisko zdobycia gola był Kobryń, który spudłował z najbliższej odległości po centrze Jakuba Owczarka. Goście oddali poddębiczanom rozgrywanie piłki, ale gracze KEEZA Term Neru nie potrafili przebić się przez szczelną obronę kutnian. Od 77. przyjezdni musieli radzić sobie w „10”, bowiem po faulu na Bartoszu Narożniku czerwoną kartkę obejrzał Radosław Gałązka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w boczną siatkę trafił Dawid Gzyl. W 90. minucie groźnie z ostrego kąta uderzał jeszcze Kobryń, ale Michał Sokołowicz zdołał odbić piłkę do boku.

KEEZA Termy Ner Poddębice – KS Sand Bus Kutno 0:3 (0:3)
Bramki: Adrian Kralkowski 9, 37, Igor Świątkiewicz 31

czerwona kartka: Radosław Gałązka (77. -za faul)

KEEZA Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, Majorowicz, D. Gzyl, Grzelak – Masztakow, Marciniak, Tonn, Kobryń, Narożnik (80. Lewandowski) – Bistuła (65. Paias)

KS Sand Bus Kutno: Sokołowicz – Gawlik (62. Adamczyk), Sobczak, Kowalczyk, Wielgus – Bartos (80. Zabielski), Ostrowski (65. Górczyński), Perizhok (74. Gałązka), Kralkowski, Świątkiewicz (70. Dąbrowski) – Dynel (90. Ławniczak)