Zamknij

Biblioteka w Poddębicach zaprasza na wystawę poświęconą Marii Konopnickiej [FOTO]

10.01, 12.11.2022 . Aktualizacja: 11.17, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach serdecznie zaprasza do oglądania wystawy zatytułowanej „Maria Konopnicka” zrealizowanej w ramach projektu „Blisko Marii Konopnickiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Program Partnerstwo dla Książki.

W 2022 roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Wystawa zorganizowana w Poddębicach prezentuje informacje na temat życia i twórczości poetki, pokazując ciekawe i interesujące aspekty jej biografii.

Na ekspozycji ważnym elementem jest okres, w którym poetka mieszkała w Bronowie – miejscowości należącej do powiatu poddębickiego. Tutaj znajduje się dworek, w którym siedzibę ma Muzeum Oświatowe i Izba Marii Konopnickiej. Ekspozycja zaprezentowana będzie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, gdzie  promowany jest projekt.

Po finałach konkursów i podsumowaniu projektu wystawa trafi do Starostwa Powiatowego w Poddębicach, gdzie petenci odwiedzający urząd, będą mieli możliwość zapoznania się z ekspozycją, a wystawa będzie w dalszym ciągu będzie promować projekt.

źródło: PBP w Poddębicach

[ZT]3251[/ZT]

[ZT]3236[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%