Zamknij

Płyta GDP Squad gotowa. Posłuchaj kawałków z albumu ,,Oddychaj"

12:20, 31.03.2020 | M.K
Skomentuj Fot. arch. GDP Squad.
REKLAMA

Płyta "Oddychaj" to pierwszy album zespołu GDP Squad, który już wkrótce trafi do sprzedaży. Znajdziemy na nim 12 utworów, a czterech z nich możemy już dzisiaj posłuchać na kanale YouTube.

Płyta "Oddychaj" to pierwszy album zespołu GDP Squad. Jest ona podsumowaniem wieloletniej działalności zespołu i efektem współpracy z EMBRYO NAGRANIA - studia, w którym nagrywali m.in. O.S.T.R, Abradab czy Sumptuastic. GDP Squad powstał w 2005 roku w Uniejowie. W składzie zespołu znajdziemy muzyków z Uniejowa, Poddębic, Aleksandrowa Łódzkiego i Turku. Na co dzień zespół spotyka się na próbach w uniejowskim MGOK-u. Kilka dni temu muzycy opublikowali na swoim kanale YouTube cztery utwory z najnowszej płyty, w tym dwa premierowe i dwa dobrze znane miłośnikom zespołu.

Posłuchaj utworu ,,Oddychaj":

 

,,Cały zespół konsekwentnie pracował nad płytą od września ubiegłego roku. Pół roku ciężkiej pracy zaowocowało naprawdę fajnym krążkiem. Każdy z chłopaków włożył w ten album dużo pracy i serca. Stare utwory, które fani zespołu dobrze znają  na płycie nabrały ostatecznego, odświeżonego kształtu, a niekiedy mogą nawet zaskoczyć'' - mówi Katarzyna Rozalska - menager zespołu.

 

Na oficjalnym kanale zespołu na YouTube można znaleźć już cztery z dwunastu utworów, które znalazły się na krążku. Utwory w najbliższych dniach pojawią się również na kanałach streaming'owych TIDAL oraz Spotify, a w ciągu dwóch tygodni na YT i w serwisach swoją premierę będzie miało również 8 pozostałych piosenek.

Na płycie znalazły się, oprócz starych, dobrze znanych kawałków, 3 nowe utwory zespołu: "Dom", Trzeba walczyć" oraz tytułowy "Oddychaj".  

Płyty trafią do sprzedaży online w najbliższym czasie. Oprócz płyt CD zespół planuje wydać także album w limitowanej edycji winylowej.


 Fot. GDP Squad.

,,Chcieliśmy, aby materiał, który wypracował zespół dostał wyjątkową oprawę i mamy nadzieję, że taką właśnie udało nam się stworzyć. Okładka płyty, to zdjęcie autorstwa Kamila Piątkowskiego (@photopiii). Zdjęcie natomiast przedstawia fragment rzeźby "Ciężar niewłaściwy" artystów związanych ze street art'em - Tomasza Górnickiego i Daniela Chazme Kalińskiego. Rzeźbę w całości zobaczyć można w Łodzi, przy dworcu Łódź-Fabryczna" - mówi o płycie Katarzyna Rozalska.

 

Wszystkie utwory na płycie to autorska muzyka zespołu, z równie autorskimi tekstami wokalisty - Jacka Gromka. W składzie zespołu występują: Jacek Gromek - wokal, Marcin Jaśkiewicz - gitara idrugi wokal, Piotr Pęcherski - gitara, Robert Klata - gitara basowa, Mariusz Jaworski - perkusja, Artur Rogalski - instrumenty klawiszowe, Darek Skotnicki - trąbka, Rafał Przycki - saksofon, Bartek Warych - puzon.

[ZT]178[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%