Zamknij
REKLAMA

Wybrali Miss Wdzięku i najlepsze jedzenie, czyli Festiwal Polska od Kuchni

08:56, 13.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Po raz drugi w Uniejowie odbył się wojewódzki finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni". W niedzielę 12 czerwca 2022 roku, kilkadziesiąt kół prezentowało się na stoiskach oraz rywalizowało w konkursach kulinarnym, artystycznym oraz o tytułu Miss Wdzięku. Nie zabrakło również smacznych potraw przygotowanych przez panie z KGW oraz występów na scenie.

Wybrali Miss Wdzięku i najlepsze jedzenie, czyli Festiwal Polska od Kuchni w Uniejowie
 

[FOTORELACJA]112[/FOTORELACJA]

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane, by podkreślić jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy i umiejętności - mówią o festiwalu organizatorzy.

 

W programie wydarzenia, które odbywało się przy zamku w Uniejowie znalazły się między innymi: pokazy kulinarne Kuby Steumarka.Kandydatki do tytułu Miss Wdzięku rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - do 45 lat i 45+. Panie prezentowały się w strojach regionalnych i wieczorowych.

Krystyna Sokołowska - Miss Polonia 2022 była jedną z jurorek konkursu Miss Wdzięku w Uniejowie


Podczas finału obecna była również ekipa Pytania na Śniadanie. Relację z Uniejowa będzie można obejrzeć za tydzień w niedzielę 19 czerwca.

Festiwal obejmuje cały kraj i odwiedza po kolei wszystkie województwa, a swój finał będzie miał na PGE Narodowym w Warszawie. To tam przedstawicielki najlepszych KGW spotkają się 1 października 2022 r. W Uniejowie partnerem wydarzenia był Urząd Miasta w Uniejowie i Termy Uniejów, a imprezę poprowadziła prezenterka Agnieszka Dziekan.


Na scenie wystąpił zespół Horyzonty.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%