Zamknij
REKLAMA

Policjantki z Poddębic spotkały się z przedszkolakami

08.48, 03.10.2022 . Aktualizacja: 08.12, 04.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjantki z Poddębic spotkały się z sześciolatkami z Dalikowa i przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w szkole i na drodze. Wszystkim małym uczestnikom rozdano elementy odblaskowe, które są ważnym środkiem ostrożności w okresie jesienno-zimowym.

Odpowiednio założony odblask poprawia widoczność osoby poruszającej się drogą nawet pięciokrotnie, daje to wówczas szansę kierującemu na jej zauważenie a także na bezpieczne wytracenie prędkości, po to aby w bezpieczny sposób ominąć pieszego.1 października 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego rozpoczynają akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem”. Tego dnia przypada również „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

29 września 2022 roku funkcjonariuszki z poddębiciej jednostki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze z grupą starszaków. Podczas  warsztatów z dziećmi, policjantki zaprezentowały jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz omówiły znaczenie wybranych znaków drogowych. Milusińscy z zainteresowaniem wysłuchali fachowych porad, pomimo że sami posiadali już dużą wiedzę z tego zakresu. Na zakończenie spotkania, mali słuchacze otrzymali  odblaskowe opaski oraz przywieszki, aby podczas drogi do szkoły do domu lub na spacerze z rodzicami byli bezpieczni i bardziej widoczni.

fot. KPP w Poddębicach

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%