Zamknij
REKLAMA

Jacek Cygan i Krzysztof Antkowiak wystąpili w Uniejowie

11.05, 06.12.2022 . Aktualizacja: 14.24, 06.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jacek Cygan był gwiazdą tegorocznego projektu muzycznego realizowanego przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego pt.  „Mnie nic nie minęło”. Obok jednego z najlepszych tekściarzy w Polsce, na scenie w Aparthotelu Termy Uniejów z muzykami i instrumentalistami z Uniejowa wystąpili także Krzysztof Antkowiak, Paweł Serafiński i Małgorzata Frontczak, a koncert poprowadziła Lidia Jazgar.

Jacek Cygan i Krzysztof Antkowiak wystąpili w Uniejowie [ZDJĘCIA]

[FOTORELACJA]119[/FOTORELACJA]

Młodym wokalistom z gminy Uniejów i gmin ościennych tradycyjnie towarzyszyli lokalni instrumentaliści: Bartosz Wroniszewski - perkusja, Łukasz Mosiagin - bas, Marcin Jaśkiewicz- gitara, Tomasz Piasecki - piano, Mirosław Madajski - trąbka, Maksymilian Milczarek - puzon, Jakub Pięgot- saksofon, Maksymilian Pięgot - instrumenty perkusyjne oraz Paweł Serafiński - (Organy Hammonda).

Lidia Jazgar zabrała publiczność w niezwykłą podróż przez twórczość Jacka Cygana, z którym rozmawiała o jego współpracy z największymi gwiazdami polskiej muzyki, powstawaniu najpiękniejszych tekstów piosenek oraz udziale w festiwalach, w tym łódzkiej YAPIE.

W Uniejowie artyści zaprezentowali podczas koncertu również repertuar twórców organizowanego od ponad 40 lat Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA, będącego jednym z najstarszych festiwali poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i studenckiej w kraju.

Koncert w Uniejowie to kolejne wydarzenie organizowane przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które odbyło się dzięki głosom mieszkańców gminy w budżecie obywatelskim. Jego realizacja możliwa była dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu partnerów – Uzdrowiska Termalnego Uniejów, PGK Termy Uniejów, Aparthotelu Termy Uniejów oraz M-GOK w Uniejowie.

Jacek Cygan na zakończenie koncertu, podczas którego zaśpiewał wraz z chórem i uniejowską publicznością, powiedział o swoim pobycie w Uniejowie: "Dawno nie poczułem się nigdzie tak, jak w domu''.

Wśród utworów wykonywanych  można było słyszeć m.in. takie przeboje, do których teksty napisał Jacek Cygan, jak: „Pokolenie” (repertuar Kombii),  „To nie ja!” (rep. Edyta Górniak), ,, Za młodzi, za starzy” (rep. Ryszard Rynkowski), ,,Laleczka z saskiej porcelany" czy ,,Dłonie".

Na scenie wystąpił także Krzysztof Antkowiak, który wspólnie z młodymi wokalistami zaśpiewał swój największy przebój ,,Zakazany owoc'', do którego tekst napisał Jacek Cygan .

Na scenie w piosence ,,To nie ja" z repertuaru Edyty Górniak wystąpiła Małgorzata Frontczak.

,,Warto było napisać tę piosenkę, żeby usłyszeć takie wykonanie" powiedział Jacek Cygan, po występie Marcina Jaśkiewicza, który wspólnie z chórem i muzykami wykonał piosenkę ,,Pokolenie" z repertuaru zespołu Kombii.

Prezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni podczas wieczoru wręczył statuetkę ,,Przyjaciela Stowarzyszenia" Janowi Bujnowiczowi z Fundacji im. Brata Alberta i Olimpiad Specjalnych Polska - Łódzkie, który od 2013 roku wspiera działania stowarzyszenia.

Tego dnia nie zabrakło także wspólnych śpiewów artysty oraz uniejowskiej publiczności.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%