Zamknij
REKLAMA

Świąteczne konkursy województwa łódzkiego dla dorosłych i dzieci. Do wygrania nagrody finansowe

11:43, 26.11.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w dwóch wojewódzkich, świątecznych konkursach : Kulinarnym i na Tradycyjne Pierniki Świąteczne.

Ideą Wojewódzkiego Kulinarnego Konkursu Bożonarodzeniowego jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z naszego regionu. Konkurs ma dwie kategorie: Tradycyjną Potrawę Wigilijną i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy. Uczestnicy konkursu muszą samodzielnie przygotować danie zgłaszane do rywalizacji oraz zaprezentować je na zdjęciach. Ważne, aby potrawy powstały z produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.

W każdej z kategorii przewidziano wysokie nagrody finansowe: 1 500 zł, 1 000 zł i 500 zł oraz upominki rzeczowe dla wyróżnionych osób. Szczegóły i zgłoszenia na www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-bozonarodzeniowy

Z kolei w Konkursie na Tradycyjne Pierniki Świąteczne mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież z naszego województwa.

Odbywa się on w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 lat i 11-15 lat Uczestnicy muszą, pod okiem osoby dorosłej, upiec tradycyjne pierniki świąteczne oraz własnoręcznie je ozdobić. Również w tym konkursie ważne jest, aby do wypieku używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Gotowe pierniki również trzeba zaprezentować na zdjęciach.

Dla laureatów i osób wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły i zgłoszenia na stronie: www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-tradycyjne-pierniki

Termin nadsyłania prac w obu konkursach upływa 7 grudnia.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%