Zamknij

Pomerdana Farma Dobra pomaga osobom z autyzmem

07:41, 20.04.2022 | .
Skomentuj W Lekaszynie terapeuci pomagają poprzez kontakt ze zwierzętami - czworonożni przyjaciele wspomagają dzieci- stymulują ich rozwój, wspierają leczenie, są motywatorem do nauki, wyzwalaczem pozytywnych emocji. 
REKLAMA

23 kwietnia 2022 roku w Lekaszynie koło Uniejowa odbywać się będzie Ogólnopolski Zjazd Klubów Świadomej Młodzieży. To spotkanie integracyjne wysoko funkcjonującej młodzieży w spektrum autyzmu, która po raz kolejny przyjedzie do Pomerdanej Farmy Dobra.

W Lekaszynie, na 1,6 ha powstało miejsce, gdzie dzieciaki ze spektrum autyzmu mogą skorzystać z terapii ze zwierzętami, a ich rodzice w tym samym czasie odpocząć i wymienić się doświadczeniami. Tomasz i Magda Popiel, którzy prowadzą fundację "Pomerdało mi się" tworzą azyl dla niepełnosprawnych dzieci oraz ich opiekunów, którzy będą mogli spędzić czas wśród natury i zwierząt.

Już w ubiegłym roku w lipcu w Lekaszynie zorganizowano „Zjazd samorzeczniczek i samorzeczników Klubu Świadomej Młodzieży i ich rodzin - Wolność w spektrum autyzmu". Było to spotkanie integracyjne wysoko funkcjonującej młodzieży w spektrum autyzmu z Łodzi i Kutna. W najbliższy weekend fundacja zaprasza na Ogólnopolski Zjazd Klubu Świadomiej Młodzieży dla osób w spektrum autyzmu.

Organizujemy to wyjątkowe wydarzenie aby się lepiej poznać, połączyć siły, wymienić się doświadczeniami i "podać dalej" ideę klubów, które na codzień łączą i zrzeszają młodzież w spektrum autyzmu, działającą na rzecz swojego środowiska i swoich spraw. To miejsca wolności w byciu sobą, przyjazne przestrzenie dla nas wszystkich - zapraszają na piknik organizatorzy.

Informacje o wydarzeniu można uzyskać pod adresem e-mail:[email protected]

W tym roku w Pomerdanej Farmie Dobra powstała nowa stajnia dla zwierząt, które wykorzystywane są w terapii z dziećmi i młodzieżą oraz nowa sala sensoryczna, gdzie odbywają się zajęcia z podopopiecznymi. W sali o powierzchni 40 m2 fundacja we współpracy z Urzędem Miasta w Uniejowie rozpoczęła projekt zajęć, podczas których 12 dzieci raz w tygodniu przyjeżdża, aby wyregulować zmysły i bodźce.

W Lekaszynie terapeuci pomagają poprzez kontakt ze zwierzętami - czworonożni przyjaciele wspomagają dzieci- stymulują ich rozwój, wspierają leczenie, są motywatorem do nauki, wyzwalaczem pozytywnych emocji. Działalność, którą od niespełna dwóch lat rozwijają w Lekaszynie polega na prowadzeniu animaloterapii- dogo, hipo, ono i alpakoterapii oraz integracji sensorycznej. W pracy z dziećmi pomagają  psy, alpaki, osiołki i konie, a także alpacze.

Ogólnopolski zjazd klubu odbędzie się 23 kwietnia 2020 roku w godzinach 11-15. Podczas „Pikniku różnorodności” będą gościć osoby w spektrum autyzmu oraz ich rodziny z różnych części Polski. Udział w wydarzeniu możliwy jest wyłącznie po wcześniejszych zapisach - tel. 506 116 049.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%