Zamknij
REKLAMA

Uniejowski most podświetlony na niebiesko w geście podziękowania i wsparcia dla służb medycznych

08:39, 14.04.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) został ustanowiony przez WHO, a jego głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw. W tym roku święto ma szczególny charakter – panująca pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich ludzi, wystawiając na ciężką próbę personel medyczny, który walczy z wirusem na pierwszym froncie.

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, na różne sposoby manifestowano wdzięczność pracownikom służby zdrowia za odwagę oraz poświęcenie, którymi wykazują się każdego dnia podczas zmagań z następstwami pandemii. Na znak solidarności z personelem medycznym w oknach mieszkań oraz domów zapłonęły świeczki, a obiekty i budynki użyteczności publicznej – w geście podziękowania – rozświetlono na niebiesko. Tak wyglądały m.in.: Zamek Królewski oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, żaglowiec „Dar Pomorza”, gmach szczecińskiej filharmonii i stojące na bulwarach dźwigozaury, Arena Lublin czy Stadion Śląski w Chorzowie. Nasz udział w akcji wyraziliśmy dzięki iluminacji mostu, który począwszy od wtorku, 7 kwietnia, każdego wieczora rozświetla się na niebiesko, w barwie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).


Fot. www.uniejow.pl

– Symboliczny gest jest wyrazem wsparcia dla pracowników służby zdrowia i podziękowania za ich ogromną pracę – komentuje Bogdan Wieczorek z firmy FHU INSTAL, która jest odpowiedzialna za montaż i obsługę dynamicznej iluminacji mostu, Kolegiaty i Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich wraz z elementami parku. – Ubiegłoroczna premiera systemu odbyła się 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości. Towarzyszący jej pokaz laserowy opierał się na elementach symboliki narodowej, podobnie jak elewacje obiektów udekorowane barwami polskiej flagi. Tak w Uniejowie świętowaliśmy 101 lat Niepodległości – cieszę się, że przy pomocy podobnego gestu możemy pokazać naszą wdzięczność osobom najciężej walczącym z epidemią koronawirusa: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, laborantom oraz pozostałym pracownikom służby zdrowia.

(MB) ww.uniejow.pl

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz