Zamknij
REKLAMA

Wilki w lasach pomiędzy Poddębicami a Uniejowem? Nadleśnictwo ma zdjęcia [FOTO]

08:29, 29.10.2020 | M.K
Skomentuj źródło:https://www.facebook.com/nadlesnictwo.poddebice/posts/1081959432224747. Nadleśnictwo Poddębice
REKLAMA

Jak informuje na swojej stronie internetowej Nadleśnictwo Poddębice w ostatnich miesiącach w pobliskich lasach kilkukrotnie obserwowano obecność wilków.  Tym razem dowód na odwiedziny wilka pochodzi z lasu pomiędzy Poddębicami a Uniejowem, z terenu leśnictwa Napoleonów.

,,Po kilku tegorocznych wiosennych obserwacjach pod Rossoszycą (jednego lub więcej osobników), naszego zeszłorocznego zdjęcia spod Szadku, mamy teraz kolejny dowód na regularne odwiedzanie przez wilki naszych lasów. Tym razem dowód ten pochodzi z lasu pomiędzy Poddębicami a Uniejowem, z terenu leśnictwa Napoleonów" - informuje Nadleśnictwo Poddębice.

Jeszcze jedna ważna kwestia. Daniele czy sarny łączą się w większe stada gdy w lesie występują duże drapieżniki. Schodzą często na skraj lasu, są bardziej czujne i ostrożne. Ta ostrożność zawodzi je jednak na drogach. Gdy jedno zwierzę w stadzie przebiega drogę inne robią to samo. Często nie patrząc na nadjeżdżające pojazdy. Także prosimy kierowców o zdjęcie nogi z gazu jadąc przez las! A szczególnie ten las z ograniczeniem do 70 km/h - apelują pracownicy nadleśnictwa o czujność kierowców.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz