Zamknij
REKLAMA

Weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

12:46, 12.12.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

21 rodzin zostanie obdarowanych w rejonie Uniejów w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Pomoc trafi  nie tylko do potrzebujących z samej gminy Uniejów, ale również pobliskich miejscowości, a nawet Zgierza. W sobotę i niedzielę odbywa się Weekend Cudów – jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. W tych dniach przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafią do wszystkich potrzebujących włączonych do 20. edycji programu. 

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. W tym roku dzięki zaangażowaniu wolontariuszek, które postanowiły koordynować działania akcji, udało się zorganizować ją także w Uniejowie.

[ZT]3004[/ZT]

12 i 13 grudnia, czyli w tzw. weekend cudów, darczyńcy, którzy zdecydowali się przygotować dedykowaną pomoc wybranej rodzinie, dostarczają gotowe paczki do wyznaczonych magazynów. Tysiące placówek w całym kraju z godziny na godzinę wypełnią się świątecznymi pakunkami, które następnie przez ręce wolontariuszy trafią do tysięcy potrzebujących w całym kraju. W Uniejowie magazyn powstał w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, którego dyrektor i pracownicy zaangażowali się w pomoc Szlachetnej Paczce.

Darczyńcami, którzy wsparli rodziny z Uniejowa i okolic są zarówno firmy, jak i osoby prywatne z całej Polski. 

 

Przez cały weekend dostarczane do MGOK paczki będą rozwożone do rodzin przez wolontariuszy. Jak mówi Ewa Kolasa - lider Szlachetnej Paczki  w Uniejowie, sprawny transport możliwy jest dzięki pomocy strażaków OSP w Wieleninie oraz firm ZPUH Tolmet Piotra Wawrzyniaka oraz AutoHandel Józefa Kubiaka, którzy udostępnili busy do przewozu paczek.

Co trafi do rodzin?

Do rodzin, które znalazły się w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w rejonie Uniejów trafi nie tylko odzież, żywność, pościel czy opał. Wśród darów są również o wiele droższe przedmioty - takie jak lodówki, pralki, laptopy, czy elektryczny wózek inwalidzki. Paczka to nie tylko doraźna pomoc dla rodzin, ale przede wszystkim szansa na zmiany i nadzieja, że coś może się zmienić w ich życiu. 

Komu pomaga Szlachetna Paczka?

Do projektu włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Pomoc otrzymują potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji oraz ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz