Zamknij
REKLAMA

Wielki pożar w Brzozówce. Ruszyła akcja pomocy

08:39, 15.02.2021 | M.K
Skomentuj fot. zrzutka.pl
REKLAMA

Dzięki szybkiej pomocy lokalnej społeczności, ruszyła internetowa zbiórka na rzecz rodziny, której dobytek ucierpiał podczas pożaru w Brzozówce (gmina Uniejów). W akcji, która trwała osiem godzin brało udział 66 strażaków z 14 zastępów.

Do pożaru  kompleksu budynków w gospodarstwie rolnym w Brzozówce koło Uniejowa doszło 11 lutego 2021 r. około godziny 20. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni ok. 400m 2. w budynku mieszkalnym połączonym z budynkiem inwentarskim. 

Jednoczymy się w obliczu ludzkiej tragedii. Sołectwo Brzozówka, Hodowcy Drobiu z Powiatu Poddębickiego, Społeczność Szkoły Podstawowej w Wilamowie, KGW w Wilamowie, KGW Kol. Wielenin –Kochani zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej akcji w pomocy dla naszych sąsiadów i znajomych,  którzy w wyniku pożaru stracili dach nad głową i budynek inwentarski - piszą organizatorzy internetowej zbiórki na pomoc pogorzelcom.

11 lutego ok.godz.20 w gospodarstwie Eweliny i Rafała Siekaczów mieszkańców gm. Uniejów wybuchł pożar. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni około 400 m kw. budynku inwentarskiego, w którym małżonkowie hodowali kaczki, połączonego z budynkiem mieszkalnym- w którym mieszkali rodzice Rafała. Na pomoc szybko przybyły straże pożarne, sąsiedzi oraz rodzina. Niestety bardzo trudne warunki atmosferyczne utrudniały akcję gaśniczą. Zniszczeniu uległ dach budynku oraz część zboża, które było w nim przechowywane. Rodzice Rafała- Józefa i Kazimierz tymczasowo zamieszkali wspólnie z młodymi  oraz trójką dzieci  - czytamy na stronie internetowej zrzutka.pl

[ZT]822[/ZT]

Nigdy nie przechodzili obojętnie obok ludzkich potrzeb. Jak tylko mogli wspierali rodzinę i znajomych w potrzebie. Dlatego dziś w obliczu tragedii jaka ich spotkała apelujemy  do wszystkich ludzi dobrej woli. Pomóżmy odbudować dom Józefy i Kazimierza oraz budynek inwentarski Eweliny i Rafała, aby ponownie mogli prowadzić szczęśliwe i spokojne życie - mówi Lilianna Polipowska, koordynatorka akcji pomocy rodzinie.

Błyskawicznie na tragedię zareagowali przyjaciele i lokalna społeczność organizując w Internecie zbiórkę na portalu zrzutka.pl (zobacz i pomóż). Wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc odsyłamy na stronę, gdzie można wpłacić dowoną kwotę na pomoc w odbudowie zniszczonych budynków.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%