Zamknij
REKLAMA

Termy Uniejów zyskają nową strefę spa & wellness

08:54, 04.03.2021 | M.K
REKLAMA

Kompleks basenowy Termy Uniejów kolejny raz się rozbudowuje. Tym razem dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego zyska nową przestrzeń spa & wellness. Koszt dofinansowania z UE to 7 mln 216 tys.

Inwestycja będzie uzupełnieniem dotychczasowej oferty spa & wellness na kompleksie Term Uniejów. Nie obejmie rozszerzenia strefy basenowej, która została rozbudowana niedawno, ani też nie wpłynie bezpośrednio na zwiększenie pojemności obiektu. Rozszerzy natomiast i uatrakcyjni ofertę spa & wellness na obiekcie w zakresie: rozbudowanej strefy saun, a także nowo powstałych stref fitness czy dodatkowych gabinetów masażu i pielęgnacji. Dwie ostatnie strefy zyskają nowe osobne wejście i strefę szatniowo- sanitarną na łączną liczbę ponad 100 osób.


Na zdjęciu na starej części kompleksu basenów, której dotyczy projekt rozbudowy, od lewej Piotr Zapałowski - dyrektor kompleksu Termy Uniejów, Marcin Pamfil - prezes PGK Termy Uniejów sp.  z o.o. i Dorota Więckowska - radna sejmiku województwa, która w imieniu władz województwa łódzkiego przekazała informacje nt. dofinansowania.

Co nowego powstanie na Termach Uniejów?


Po rozbudowie strefy SPA & Wellness odwiedzający Termy Uniejów będą mieli jeszcze bogatszą ofertę saun i strefy relaksu. Do tej pory oprócz saun można odwiedzać m.in. tężnię solankową, łaźnię aromatyczną czy komorę śnieżną.

Projekt obejmie nadbudowę najstarszej, parterowej części Kompleksu Term Uniejów otwartej dla gości w 2008 r. Na nadbudowanym piętrze zlokalizowane zostaną m.in.:
-Strefa Aktywności Zdrowotnej obejmująca: dwa gabinety masażu, gabinet spa z łaźnią błotną i pomieszczeniem technicznym, pomieszczenie gospodarcze;
- Strefa Aktywności Ruchowej obejmująca tradycyjną siłownię oraz osobną salę fitness do treningu obwodowego;
- Strefa Aktywności Witalnej obejmująca: saunę aromatyczno - ziołową mazowiecką/ saunę PUR; łaźnię parową z systemem SOLDOS - (kąpiele i inhalacje solne w ramach łaźni parowej); saunę himalajską – solankową; saunę Bania - rustykalna atrakcja z automatycznym systemem naparu; saunę IR - FOTELE PODCZERWIENI INFRA PLUS; strefę wypoczynku z ekranami SLOW MOTION oraz piecem Maximus (piec z otwieraną czaszą, pod którą ukryte są kamienie i automatycznie uruchomia się rytuał samoczynnego polewania kamieni w piecu wodą); kompleksy natryskowe; studnię lodową STALAGMIT; toalety przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne, pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Nadbudowane piętro będzie posiadało odrębne wejście dla gości z zewnątrz, ale również zostanie połączone komunikacyjnie z dotychczasową strefą saun. Z kolei na parterze w dobudowanej części budynku zlokalizowana zostanie Informacja Turystyczna połączona ze sklepem z pamiątkami z Uniejowa.

Inwestycja realizowana ma być w latach 2021- 2023 r. Na ten rok zaplanowane są niezbędne prace projektowe związane z wprowadzonymi uzupełnieniami na etapie składania wniosku o dofinansowanie. Rozpoczęcie realizacji rzeczowej jest planowane na 2022 r. i w zależności od okoliczności zakończone będzie w 2023 r. 

[ZT]3443[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%