Zamknij
REKLAMA

Pijany jechał czterokołowcem

08:40, 31.12.2020 | M.K
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Policjanci z Poddębic uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy czterokołowca. Mężczyzna jechał przez miejscowość Nowa Wieś w gminie Poddębice, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania. O losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje sąd.

29 grudnia 2020 roku tuż po godzinie 13:00, dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że od miejscowości Porczyny w gminie Poddębice ma jechać czterokołowcem marki Ligier Ambra nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci drogówki. Sprawdzili drogi, którymi mógł się poruszać opisany w zgłoszeniu pojazd. Zauważyli go w miejscowości Nowa Wieś i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 54-latek. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 54-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami (trzeźwość, zmęczenie), pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

źródło: KPP Poddębice

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA