Zamknij
REKLAMA

W tym tygodniu akcja policji na drogach województwa łódzkiego. Kiedy?

09:25, 21.01.2021 | M.K
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

W akcji zaplanowanej na 22 stycznia 2021 roku wezmą udział również policjanci poddębickiej policji. W województwie łódzkim policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

Celem policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów – tych użytkowników dróg, których w przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie chroni chociażby karoseria pojazdu, czy pasy bezieczeństwa. W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zawsze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierujących autami wobec pieszych, użytkowników rowerów i motorowerów. Nadzorem objęte są miejsca, które są szczególnie niebezpieczne i w których często dochodzi do wypadków z ich udziałem.

Tylko od początku roku na terenie woj. łódzkiego w rejonie przejść dla pieszych doszło do 20 zdarzeń, w których 11 osób odniosło obrażenia a 2 poniosły śmierć.

źródło: KPP Poddębice

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%