Zamknij

Co zrobić ze starym samochodem dostawczym?

artykuł sponsorwany + 10:51, 06.06.2024 Aktualizacja: 10:53, 06.06.2024

Kiedy auto dostawcze już przestaje być użyteczne, trzeba zdecydować, co z nim dalej zrobić. Trzymanie go dalej w firmie tylko niepotrzebnie generuje dodatkowe koszty, ale kłopot w tym, że na stare dostawczaki nie ma wcale tak wielu chętnych. Jak więc skutecznie pozbyć się tego problemu?

Gdzie można sprzedać używany samochód dostawczy?

Jeśli właściciel ma czas, warto spróbować na giełdzie aut używanych, gdzie wielu klientów szuka pojazdów w przystępnej cenie, w tym również samochodów dostawczych. Oprócz giełdy są jeszcze ogłoszenia w internecie, choć trzeba się liczyć z tym, że dostawczakami interesuje się mniej osób niż autami osobowymi.

Sprzedaż z pośrednikiem przyspieszy i ułatwi cały proces, ale to oznacza niższą stawkę dla kierowcy. Ciekawym rozwiązaniem jest jeszcze pozostawienie starego samochodu w rozliczeniu – przy zakupie nowego pojazdu dealer oferuje niższą cenę, czyli za jednym zamachem kierowca pozbywa się kłopotu jakim jest stare auto i wydaje mniej na nowy model. Ta opcja nie jest jednak dostępna w każdym salonie, poza tym dotyczy tylko pojazdów określonych marek.

Sprzedaż do skupu

Skup aut Bydgoszcz jest jeszcze wygodniejszy. Właściciel po prostu zgłasza swój samochód do sprzedaży i czeka na wstępną wycenę, po czym można przejść już do właściwych negocjacji. Na oględziny pojazdu wysyłany jest pracownik skupu i zwykle odbywa się tego samego albo następnego dnia – jak najbardziej jest możliwa w skupie sprzedaż ekspresowa, jeśli klientowi bardzo mocno zależy na czasie. Auto dostawcze jest zabierane zaraz po podpisaniu wszystkich dokumentów i wypłacie gotówki.

W skupie przyjmowane są wszystkie auta dostawcze, bez względu na producenta, rok produkcji czy stan techniczny. Nawet gdy pojazd jest mocno uszkodzony albo po wypadku, skup aut w Toruniu (kupimyauto.com/skup-aut-torun/)  nadal będzie nim zainteresowany – wcześniej trzeba tylko uprzedzić o złym stanie pojazdu, tak aby skup mógł przygotować lawetę do transportu.

W przypadku, gdy auto dostawcze było w leasingu, skup używanych pojazdów także zda egzamin, a kiedy przedmiotem transakcji jest firmowy dostawczak mający kilku właścicieli, każdy z nich musi wyrazić zgodę na sprzedaż, osobiście albo pisemnie.

Złomowanie

Czasami auto dostawcze jest już w tak kiepskim stanie, że można je już tylko zezłomować, bo dalsza naprawa nie ma najmniejszego sensu i po prostu się nie opłaca. Złomowanie pojazdów dostawczych należy jednak przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami – placówka przyjmująca auto do kasacji musi wydać stosowne zaświadczenie, niezbędne do tego, by zutylizowane auto dało się legalnie wyrejestrować w wydziale komunikacji.

Nielegalne złomowiska płacą za używane dostawczaki więcej, jednak nie dopełniają obowiązkowych formalności, dlatego lepiej nie ryzykować i szukać legalnych stacji demontażu. Za oddanie samochodu dostawczego na złom kierowca dostaje określoną sumę pieniędzy, chyba że auto jest niekompletne – za wymontowane części i brakujące kilogramy właściciel musi zapłacić zgodnie z taryfikatorem stacji demontażu.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%