Zamknij

Cechy charakterystyczne prześcieradła 160x200 z gumką.

13:51, 05.05.2022 | materiał partnera

Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o zakupie prześcieradła z gumką. Takich na rynku po prostu nie było. Królowały odpowiedniki bez gumki. Na całe szczęście ten rodzaj prześcieradła odszedł troszkę w niepamięć. Na popularności zyskało prześcieradło bawełniane z gumką. Co powinniśmy wiedzieć o tym rodzaju prześcieradła?

Koniec z rozkładanymi tapczanami

Jeszcze nie tak dawno mało kto miał własną sypialnię z łóżkiem sypialnianym. Raczej spało się w salonie na rozkładanych wersalkach, czy też tapczanach. Gdy spano na takich nie od końca wygodnych sofach, to były używane prześcieradła bez gumki. Na pewno ścielenie codzienne dzięki temu było szybsze i łatwiejsze. Łatwiej przychodziło nam, także codzienne chowanie pościeli. Wraz z odejściem od tapczanów oraz kanap, odchodzi się również od prześcieradeł bez gumek.

Zalety i wady prześcieradła 160x200 z gumką

Obecnie króluje prześcieradło w rozmiarze 160x200 bawełniane z gumką. Jest to niewątpliwie, że cały czas pozostają na jednym miejscu. Możemy nawet maksymalnie się wiercić podczas snu. Prześcieradła 160x200 z gumką nie zsuną nam się z łóżka i przylegają idealnie do naszego materaca.

Jedyne co możemy powiedzieć negatywnego na ich temat, to pewna trudność z suszeniem oraz przy składaniu. Kto próbował chociaż raz się uporać z ich złożeniem w nienaganną kostkę, to wie, że jest to bardzo duże wyzwanie. Gdy takie prześcieradło zakładamy, to także bardzo trudno jest rozpoznać stronę dłuższą oraz krótszą. Niestety założenie takiego materaca jest dosyć czasochłonne oraz problematyczne.

Prześcieradła tradycyjne mogliśmy złożyć bez żadnego problemu w kostkę. Dzięki temu się bardzo dobrze prezentuje na półce. Może być okryciem swobodnym materaca, opadając luźno bezpośrednio z jego krawędzi. Podczas snu taki materiał nieustannie się zwija, a czasami nawet przesuwa, ponieważ tutaj nie ma żadnego punktu zaczepiania. Zaletą także jest to, że w noce upalne takowe prześcieradło może nam służyć jako cieniutka kołderka. Na pewno pod takim prześcieradłem nie będzie nam tak bardzo gorąco, jak pod prawdziwą kołdrą.

Gdy mamy ochotę, to możemy zakupić zarówno prześcieradło zwykłe, a więc tradycyjne, jak i prześcieradło bawełniane z gumką. Używajmy takiego prześcieradła, które nam najbardziej odpowiada. Lepiej mieć wybór, niż zostać postawionym przed faktem dokonanym. Jeśli chodzi o prześcieradła, to wybór jest szeroki. Możemy także wybrać taki kolor, który najbardziej nam odpowiada i się podoba. Zwykle kolorystycznie prześcieradło dobieramy pod kolor pościeli lub też na bazie kontrastu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%