Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o pomieszczenia podczas pandemii COVID-19? Firma z Poddębic dezynfekuje pomieszczenia i auta!

10:02, 07.12.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Ostatni rok udowodnił wszystkim, jak ogromne znaczenie ma dezynfekcja. Wirus SARS-CoV-2 zbiera swoje żniwo na całym świecie, nie oszczędzając żadnego kraju. To od nas samych zależy w jakim tempie będzie się rozprzestrzeniać i czy my oraz osoby w naszym otoczeniu pozostaniemy zdrowi. Musimy więc zakrywać nos oraz usta, dbać o higienę i dezynfekcję rąk. Przy tym wszystkim należy pamiętać również o tym, że dezynfekcja przydaje się również wewnątrz pomieszczeń. Usługi dezynfekcji oraz odkażania oferuje profesjonalna firma Wojrat z Poddębic.

Podstawą przy zachowaniu czystości powinno być codzienne wietrzenie mieszkania, i to przez co najmniej pół godziny. Przy okazji warto także przewietrzyć materace, pościele i ręczniki. Ponadto każdego dnia należy starannie myć wilgotne powierzchnie, takie jak zlew, umywalka, wanna, brodzik, armatura czy blaty, ponieważ są one siedliskiem zarazków. Wszystkich brudów i zanieczyszczeń, od zużytych chusteczek i papierowych ręczników po opakowania po żywności, należy pozbywać się na bieżąco. (Zużyte maseczki, rękawiczki jednorazowe, chusteczki higieniczne i wszystko to, co miało konak ze śluzówkami należy zabezpieczyć w worku foliowym. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba prać domowe tekstylia, w tym koce i poduszki ozdobne, które nieraz miesiącami zbierają drobnoustroje, podobnie jak obicia meblowe czy wiklinowe kosze.

W tej chwili regularnie dezynfekowane są urzędy, szpitale, pojazdy komunikacji miejskiej czy samochody wykorzystywane komercyjnie do przewozu ludzi. Aby skutecznie bronić się przed pandemią, potrzeba jednak zmasowanych działań, ukierunkowanych na pozbycie się wirusa. Powinniśmy więc dbać również o otoczenie wokół nas. Tylko w ten sposób możemy wygaszać ogniska chorobowe.

Dezynfekcja pomieszczeń - Uniejów, Poddębice i region. Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy

Niezależnie od tego czy prowadzisz gabinet lekarski, biuro, przedszkole, salon piękności, restaurację czy zakład produkcyjny – dezynfekcja to w dzisiejszych czasach konieczność. Trudno będzie zrobić to na własną rękę. Specjalistyczne urządzenie to koszt wahający się pomiędzy 10 a 26 tys. zł. Do przeprowadzenia procedury potrzebna jest bowiem specjalistyczna wiedza nie tylko w zakresie technologii, ale i wykorzystywanych środków. Dlatego dobrze jest zdać się na specjalistów. Firma Wojrat z Poddębic wykonuje usługi dezynfekcji w domach, biurach, restauracjach oraz instytucjach, a także dezynfekcję w samochodach i środkach komunikacji publicznej. Do końca grudnia Wojrat oferuje ceny promocyjne na swoje usługi!!
Reklama

Bezpieczna i skuteczna dezynfekcja. Jak działa?

Dezynfekcja metodą fumigacyjną polega na wytworzeniu mgły mikrozolowej przy użyciu środka dezynfekcyjnego do zamgławiania. Zamgławianie odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, który produkuje mgłę o wielkości kropli 1-5 μm (kropla z opryskiwacza ma 100–400 μm).

Dopiero dezynfekcja taką metodą jest skuteczna. Środek dezynfekujący dostanie się w każdy zakamarek pomieszczenia. Nie pozostawia destrukcyjnego wilgotnego nalotu na powierzchniach. Spenetruje podłogę, sufit, powietrze i każdy przedmiot znajdujący się w pomieszczeniu. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i sprzętu znajdującego się w pomieszczeniu dezynfekowanym. Ozon powoduje degradację tworzyw sztucznych oraz degradację płytek drukowanych sprzętów elektronicznych. Dlatego przed ozonowaniem trzeba z pomieszczeń wynieść rośliny, zwierzęta, a sprzęt elektroniczny przynajmniej zabezpieczyć torbami foliowymi.

Metoda - fumigacyjna różni się tym, że nic nie trzeba zabezpieczać i wynosić z pomieszczeń czy owijać w folię. Środek jest dobierany, by skutecznie zwalczał: alergeny, bakterie i wirusy (szczególnie SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19).

Kiedy zdecydować się na dezynfekcję?

Na profesjonalną dezynfekcję mieszkania warto się zdecydować, gdy: jeden z domowników w ostatnim czasie przechodził chorobę o podłożu wirusowym, wprowadzamy się do nowego lokum, szczególnie jeśli pochodzi ono z rynku wtórnego, w naszym domu przebywało w krótkim czasie dużo osób, nawet jeśli nie jednocześnie, np. ekipa remontowa, kurierzy, instalatorzy, nasza odporność znacząco się pogarsza bez wyraźnego powodu

Profesjonalną i bezpieczną dezynfekcję metodą fumigacji/zamgławiania wykonuje firma Wojrat z Poddębic, która oprócz odkażania miejsc zagrożonych koronawirusem pomaga również w niwelowaniu zapachów: np. zwierząt, czy po spaleniu, wykonuje dezodoryzację pomieszczeń- oraz ozonowanie. Więcej szczegółów można uzyskać  uzyskać na stronie internetowej  http://wojrat.pl/dezynekcja-pomieszczen-inf-40.html oraz pod numerem telefonu  500200585. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA