Jak poinformowała poddębicka policja, akcja rozpoznawczo-poszukiwawcza nad zbiornikiem wodnym dawnej cegielni została oficjalnie zakończona.
Właściciele przedmiotów i ubrań, których porzucenie wywołało alarm i postawiło na nogi służby ratunkowe, odnaleźli się cali i zdrowi. Obecnie osoby te składają na policji wyjaśnienia, które mają precyzyjnie wyjaśnić okoliczności tego nietypowego zdarzenia.
,,W wyniku intensywnej pracy funkcjonariuszy ustalono właścicieli pozostawionych przedmiotów. Okazało się, że należały one do czterech mężczyzn – mieszkańców gminy Wartkowice. Wszyscy zostali odnalezieni cali i zdrowi" poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach.
Przy okazji policja apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pozostawianie na brzegu ubrań, obuwia czy innych rzeczy osobistych przez dłuższy czas, bez nadzoru i bez informacji o ich właścicielach, może sugerować, że doszło do niebezpiecznego zdarzenia w wodzie. W takich sytuacjach służby nie mogą lekceważyć żadnego sygnału i są zobowiązane do podjęcia działań ratunkowych oraz poszukiwawczych.
Pamiętajmy, że każda taka akcja angażuje znaczne siły i środki wielu służb, które w tym czasie mogą być potrzebne również w innych miejscach.
O sprawie informowaliśmy tutaj:
::news{"type":"see-also","item":"12054"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ipoddebice.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz