Zamknij
REKLAMA

Dzieciaki odwiedziły poddębicką komendę [FOTO]

10.23, 12.01.2023 . Aktualizacja: 07.03, 13.01.2023
Skomentuj fot. KPP w Poddębicach
REKLAMA

Policyjną jednostkę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Najmłodsi poznali miejsce pracy mundurowych „od kuchni” oraz zobaczyli sprzęt wykorzystywany do codziennej służby. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii.

Dzieciaki odwiedziły poddębicką komendę [FOTO]
 

[ZT]3467[/ZT]

10 stycznia 2023 roku wizyta piątoklasistów w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach upłynęła pod znakiem wielu atrakcji i wrażeń. Uczniowie obejrzeli niebieski pokój, którego wygląd przypomina domowy, dziecięcy kącik zabaw oraz siłownię, wyposażoną w sprzęt do utrzymania dobrej kondycji fizycznej.

Młodzi goście zapoznali się z pracą dyżurnego policji, miejscem przyjmowania zgłoszeń oraz strzelnicę. Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie  pomieszczeń policyjnego aresztu oraz wykład technika kryminalistyki, który zaprezentował jak zabezpieczać ślady linii papilarnych.

Dzieci miały także okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni. Wizyta w jednostce nie mogła się odbyć  bez prezentacji radiowozu i jego wyposażenia. Każdy mógł obejrzeć sprzęt wykorzystywany do zadań służbowych. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkościami.

 

źródło i foto: KPP Poddębice

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%